رهبر معظم انقلاب در ديدار نمايندگان مجلس: نياز امروز كشور همكاري دولت و مجلس است

رهبرمعظم انقلاب اسلامي بر ضرورت برقراري رابطه همكاري صميمانه ميان دولت و مجلس تاكيد كردند.
حضرت آيت الله العظمي خامنه اي روز گذشته در ديدار رئيس، هيات رئيسه و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن ارائه تحليل جامعي از شرايط حساس و در حال تغيير بين المللي و شرايط داخلي بخصوص انسجام و هوشياري ملت ايران و دلبستگي كم نظير مردم به آرمانها و خط امام(ره)، از حضور بسيار گسترده و كم سابقه مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) تشكر و تاكيد كردند: بايد آرمانگرايي در كنار واقع بيني، همكاري صميمانه دولت و مجلس و بررسي هاي كارشناسانه و دقيق در كميسيونها، در دستور كار مجلس شوراي اسلامي قرار گيرد تا حركت رو به جلو كشور با شتاب روزافزوني ادامه يابد.
رهبرانقلاب اسلامي در ابتدا با قدرداني از زحمات رئيس و نمايندگان مجلس و نقش آفريني بسيار خوب مجلس شوراي اسلامي در مسائل مهم بين المللي و داخلي، شرايط كنوني در عرصه جهاني را بسيار حساس و منحصر بفرد خواندند و افزودند: شرايط كنوني در عرصه بين المللي، در سرنوشت نسل هاي آينده و انقلاب و كشور تاثيرگذار است، بنابراين رصد دقيق و شناخت صحيح اين شرايط و حضور فعال و هوشيارانه در تحولاتي كه در حال وقوع است، مي تواند زمينه ساز جايگاه مستحكم تر، و نزديك تر به اهداف و آرمانها باشد.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تحولات منطقه خاورميانه بويژه تحولات بي سابقه در موضوع فلسطين، خاطر نشان كردند: همه اين موارد نشانه يك تحول و جابجايي در منطقه است و در سطح دنيا نيز درخصوص جايگاه آمريكا و برخي كشورهاي اروپايي و ميزان تاثيرگذاري آنها، تغييرات بزرگي در حال وقوع است.
ايشان وجود شرايطي مشابه شرايط كنوني را در سي سال گذشته، نادر دانستند و تاكيد كردند: لازمه نقش آفريني صحيح و تاثيرگذار در اين برهه حساس، انسجام و اقتدار لازم در داخل و همكاري نزديك و تنگاتنگ دستگاههاي مختلف است.
رهبرانقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: اگر با اين ديد، به مسائل كشور نگريسته شود، شايد بسياري از مسائل و موضع گيريهايي كه اكنون مورد توجه است، كم قدر و كم اهميت جلوه كنند.
حضرت آيت الله خامنه اي همچنين در تبيين شرايط داخلي، به حضور كم سابقه و كم نظير مردم در مراسم بيست و يكمين سالگرد ارتحال امام خميني(ره) اشاره كردند و افزودند: خوشبختانه هوشياري و عملكرد مردم برخلاف انتظار مخالفين و دشمنان نظام اسلامي بوده و مردم حقا و انصافاً حالت بسيار خوبي از خود به نمايش گذاشته اند و نشان دادند كه عميقاً به امام و آرمانهاي ايشان علاقه مند هستند.
ايشان با اشاره به حضور ميليوني و چندين ساعته مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) كه در زير آفتاب و هواي گرم انجام شد، تاكيد كردند: من لازم مي دانم صميمانه از اين همه وفاداري ملت عزيز ايران تشكر و قدرداني كنم.
رهبرانقلاب اسلامي افزودند: امام خميني(ره) مظهر انقلاب و دين، و آرمانهايي است كه مردم را به سوي آنها دعوت و هدايت كرد و منادي توانايي اين ملت براي پيمودن مدارج كمال بود، بنابراين چنين حضوري از طرف مردم در مراسم سالگرد ارتحال، آن هم بعد از گذشت 21 سال، به معناي احترام ملت به آرمانهاي امام بزرگوار است.
حضرت آيت الله خامنه اي تاكيد كردند: ملت ايران، ملتي با نشاط، با ايمان، معتقد به اسلام، خودباور و متوكل بر خداوند متعال است و چنين ملتي هيچگاه در مسير حركت به سوي كمال و سعادت متوقف نخواهد شد. ايشان نمايندگان مجلس شوراي اسلامي را نمايندگان چنين ملتي خواندند و افزودند: نمايش مردم را در عرصه حضور عاطفي، عقلاني و پيوند با امام(ره) همه ديدند و سال گذشته نيز در عرصه انتخابات، همه شاهد حضور 40 ميليوني بودند كه همه اينها معنادار است و مسئوليت ما را به عنوان خدمتگزاران مردم، دو چندان مي كند.
رهبرانقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: اين مسئوليت فقط مختص اين دنيا نيست بلكه خداوند متعال نيز از ما درخصوص نحوه عمل به وظايف سوال خواهد كرد و بايد پاسخگوي آن دنيا نيز باشيم.
حضرت آيت الله خامنه اي تركيب مجلس شوراي اسلامي را با وجود اختلاف سلايق سياسي، تركيبي شاداب، مومن، انقلابي، داراي احساس مسئوليت، و آشنا به مسائل دانستند و افزودند: نمايندگان مجلس در وظيفه قانونگذاري خود بايد همواره دو ويژگي آرمانگرايي و واقع بيني را مدنظر داشته باشند و راه رسيدن به آرمانها را مطابق با واقعيات ترسيم كنند.
ايشان همكاري صميمانه دولت و مجلس را يكي از نكات لازم و ضروري برشمردند و تاكيد كردند: اين همكاري بايد تحقق يابد و اينكه هر يك از دو طرف بگويند، ما همه كارها و وظايف را انجام داده ايم و طرف مقابل بايد جلو بيايد، قابل قبول نيست.
رهبرانقلاب اسلامي افزودند: حدود و وظايف مجلس و دولت در قانون مشخص شده است، اگرچه برخي از اين حدود هم در قانون مبهم و غيرمشخص است كه بايد برطرف شوند اما نياز امروز كشور همكاري دولت و مجلس است.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطر نشان كردند: نبايد در دولت هيچگونه انگيزه نافرماني از مجلس بوجود آيد و در مجلس نيز نبايد مطلقاً انگيزه معطل كردن دولت وجود داشته باشد.
ايشان افزودند: اين سخن كه دولت بايد به قانون عمل كند، سخن درستي است اما از آن طرف هم قانونگذار بايد نقش و شرايط مديران اجرايي را نيز در نظر بگيرد، زيرا دولت، عنصر وسط ميدان است و كار او بايد تسهيل شود.
رهبرانقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه ميان اجرا و طراحي اجرا فاصله زيادي وجود دارد، خاطر نشان كردند: در كنار اين موضوع كه دولت بايد به قانون عمل كند، مجلس هم بايد كاري كند كه دولت بتواند به قانون عمل كند.
حضرت آيت الله خامنه اي در تبيين اين موضوع افزودند: به عنوان مثال نمي توان تكليفي را برعهده دولت گذاشت ولي اعتبار لازم آن را تصويب نكرد، اين مسئله موجب مشكلات مي شود، و يا اينكه دولت لايحه اي را با توجه به امكانات و مقدورات خود به مجلس ارائه دهد ولي در مجلس تصرفاتي در لايحه ايجاد شود كه مصوبه به كلي متفاوت با لايحه دولت شود.
ايشان همكاري صميمانه دولت و مجلس را وظيفه بسيار مهم و فراتر از جهت گيريها و خطوط سياسي دانستند و خاطر نشان كردند: اين موضوع مربوط به مسائل انقلاب و كشور است و همكاري دو طرف بايد براساس چنين نگاهي باشد.
رهبرانقلاب اسلامي همچنين با اشاره به جايگاه و اهميت كميسيونها در تصميم گيريهاي مجلس افزودند: حضور منظم و مستمر و بررسي كارشناسانه در كميسيونها بسيار ضروري است زيرا در چنين صورتي، موافقتها و مخالفتها، همراه با حجت خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به شأن و اهميت نظارتي مجلس، لزوم تدوين ساز و كار نظارتي براي مجلس و عملكرد نمايندگان را ضروري دانسته و در خصوص بررسي برنامه پنجم توسعه در مجلس شوراي اسلامي نيز، خاطر نشان كردند: برنامه پنجم بسيار مهم است و در بررسي آن بايد بگونه اي عمل شود كه مصوبه مجلس اصلاح و تكميل لايحه دولت باشد نه تبديل آن به يك چيز ديگر.
ايشان در پايان نمايندگان مجلس را به قدرشناسي فرصت و نعمت بزرگ نمايندگي مردم و خدمتگزاري به آنان توصيه كردند.
در ابتداي اين ديدار آقاي علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در گزارشي از عملكرد دو ساله مجلس هشتم گفت: در اين مدت 421 لايحه و طرح در مجلس بررسي شده كه 142 فقره آن به قانون تبديل شده است.
وي، قانون تجارت، طرح امر به معروف و نهي از منكر و طرح اصلاح الگوي مصرف را از جمله مصوبات و اقدامات مهم مجلس برشمرد و گفت: بررسي برنامه پنجم توسعه از ابتداي اين هفته در كميسيونهاي تخصصي آغاز شده و مجلس با رويكرد مدل توسعه اسلامي- ايراني، اين بررسي را انجام مي دهد.
آقاي لاريجاني، بهره گيري از ديدگاهها و نظرات كارشناسي نخبگان، اولويت بندي موضوعات در كميسيونها، اجراي صحيح قانون، توجه به موضوعات فرهنگي بويژه در قلمرو مسائل ديني را از جمله نكات مورد اهتمام مجلس هشتم دانست و افزود: مجلس شوراي اسلامي در دو سال گذشته، در عرصه مسائل بين المللي موضع گيريهاي دقيق و بموقعي داشته است و در مسائل داخلي نيز بخصوص در قضاياي پس از انتخابات مواضعي صريح اتخاذ و تاكيد كرده است به فتنه گران داخلي و خارجي اجازه بازي مزورانه با حقوق ملت را نخواهد داد.
وي همچنين ياد و خاطره دو تن از نمايندگان، مرحوم حجت الاسلام والمسلمين فاكر نماينده مشهد و مرحوم حياتي نماينده مهر و لامرد را گرامي داشت.

 


نگارش در تاريخ یکشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |

حضرت آيت الله خامنه‌اي: خواص مواضع خود را در قبال اقدامات دشمن، شفاف بيان کنند
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: موضع گيري دو پهلوي خواص مطلوب نيست و خواص بايد مواضع خود را در قبال سخنان و اقدامات دشمن، شفاف بيان کنند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و رؤساي ستادهاي دهه فجر سراسر کشور، مهمترين ويژگي انقلاب اسلامي ايران و مراسم سالگرد انقلاب در سي سال گذشته را حضور انبوه و متحد مردم به عنوان عناصر اصلي شکل گيري انقلاب اسلامي و دلبستگي آنان به شعارهاي اساسي انقلاب دانستند و تأکيد کردند: در دوران فتنه و غبارآلود بودن فضا، وظيفه همه بويژه خواص، موضع گيري شفاف و پرهيز از سخنان و مواضع دو پهلو است.
رهبر انقلاب اسلامي دهه فجر را يک پديده منحصر بفرد برشمردند و در تبيين اين موضوع افزودند: علت منحصر بفرد بودن دهه فجر اين است که در طول سي سال گذشته، سالگرد انقلاب اسلامي همواره با حضور انبوهِ مردمي بوده که عناصر اصلي پديد آورنده انقلاب هستند.
حضرت آيت الله خامنه اي حضور ميليونها نفر در 22 بهمن هر سال را نشانه متکي بودن انقلاب به ايمان هاي مردم دانستند و خاطرنشان کردند: معناي اين حضور انبوه و منسجمِ هر ساله اين است که انقلاب اسلامي و نظام برخاسته از آن، متکي بر مردم و ايمان آنان است و علت اصلي ناتواني دشمنان در متزلزل کردن نظام اسلامي نيز همين موضوع است.
حضرت آيت الله خامنه اي، 22 بهمن را متعلق به ملت ايران، امام بزرگوار (ره)، و شهدا دانستند و تأکيد کردند: دشمن تلاش دارد اين ثروت عظيم ملي را متزلزل کند، بنابراين بايد با تمام قوا در صحنه بود و عاقلانه و مدبرانه حرکت کرد.

رهبر انقلاب اسلامي شناخت «لحظه و نياز» و اقدام متناسب با آن را يک خصوصيت و ويژگي بسيار مهم برشمردند و خاطرنشان کردند: برخي از اهالي کوفه که با عنوان «توابين» چند ماه بعد از حادثه عاشورا قيام کردند و به شهادت رسيدند، به امام حسين (ع) ايمان داشتند و انشاءالله در نزد خداوند هم مأجور هستند اما آن وظيفه اي را که بايد عمل مي کردند، انجام ندادند زيرا «لحظه» و عاشورا را نشناختند.

ايشان، نهم دي امسال را يکي از «لحظه ها» دانستند و تأکيد کردند: راهپيمايي نهم دي، نياز لحظه ها بود که شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به درستي اقدام کرد و مردم نيز بخوبي اين نياز را تشخيص دادند و 9 دي به يکي از قله هاي تاريخ انقلاب اسلامي تبديل شد.

حضرت آيت الله خامنه اي 23 تير سال 78 را نيز يکي ديگر از «لحظه ها» برشمردند و خاطرنشان کردند: راهپيمايي مردم در 22 بهمن با همه عظمتي که دارد، يک کار متعارف و داراي روال مشخص است اما راهپيمايي 23 تير سال 78 و نهم دي امسال، يک کار متعارف نبود.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: شناخت موقعيت، و حضور در لحظه مناسب و مورد نياز، اساس همه کارها است.

ايشان، موضع گيري شفاف و پرهيز از مواضع مبهم و دو پهلو را يکي از نيازهاي مهم دوران فتنه و غبارآلودگي فضا دانستند و افزودند: دشمنان همواره مخالف شفاف بودن فضا هستند زيرا آنها در فضاي غبار آلود و فتنه مي توانند به اهداف خود برسند.

حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: در شرايط کنوني همه جريانها و گرايش هاي سياسي داخل نظام بايد خط و مرز خود را با دشمن به صورت شفاف مشخص کنند و در اين ميان وظيفه خواص بويژه خواصي که تأثيرگذاري بالايي دارند، بيش از ديگران است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: موضع گيري دو پهلوي خواص مطلوب نيست و خواص بايد مواضع خود را در قبال سخنان و اقدامات دشمن، شفاف بيان کنند.
معظم له همچنين در ديدار « بهارات جاگدئو» رييس جمهور گويان و هيأت همراه با اشاره به سياست خارجي مستقل گويان خاطرنشان کردند: بزرگترين ستم به جامعه جهاني، سلطه قدرتمندان و استيلاي نظام سلطه و تقسيم کشورهاي جهان به سلطه گر و سلطه پذير است به همين دليل سياست جمهوري اسلامي ايران از ابتدا بر مخالفت با نظام سلطه استوار شده است.
ايشان افزودند: کشورهايي که مي خواهند زير سلطه نباشند و نخواهند سلطه گري کنند با هر نژاد و زباني دوست ما هستند.

نگارش در تاريخ شنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |

 

سلاح جديد رژيم صهيونيستي براي متفرق کردن تظاهر کنندگان
اين اسلحه اگر در فاصله ده متري فرد اصابت کند به کشته شدن فرد منجر مي شود و اگر دور تر از اين فاصله شليک شود فرد را ناشنوا مي کند

مجله Popular Science از تلاش اسراييل براي گسترش نوعي سلاح براي متفرق کردن تظاهر کنندگان و اجتماع کنندگان خبر داد.
به گزارش خبرگزاري وفا، اين اسلحه نوعي خمپاره انداز است که با استفاده از گاز طبيعي و گاز اکسيژن موجهاي صوتي قوي ايجاد مي کند .
هر چند اين نوع اسلحه براي کشتار مردم توليد نشده است اما اگر در فاصله ده متري فرد اصابت کند به کشته شدن فرد منجر مي شود و اگر دور تر از اين فاصله شليک شود فرد را ناشنوا مي کند .
از سوي ديگر روزنامه آمريکايي "وال استريت جورنال " فاش کرد: اسرائيل سرگم به روز کردن روبات هاي جنگي است که به طور خودکار در هوا، دريا و زمين کار مي‌کنند و قادرند ماهيت جنگ‌هاي احتمالي در منطقه خاورميانه را در آينده تغيير دهند.

نگارش در تاريخ شنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |
ايرنا و جوان در دادگاه و موسوي در خانه
دادستان تهران به عنوان مدعي العموم سه شکايت عليه وي مطرح کرده که دو مورد در دفاع از علي لاريجاني، رييس مجلس، و يک مورد در حمايت از اکبر هاشمي رفسنجاني، رييس مجلس خبرگان رهبري است.
به گزارش ايرنا، محمد جعفر بهداد گفته است : دادستان تهران به عنوان مدعي العموم سه شکايت عليه وي مطرح کرده که دو مورد در دفاع از علي لاريجاني، رييس مجلس، و يک مورد در حمايت از اکبر هاشمي رفسنجاني، رييس مجلس خبرگان رهبري است.
از سوي ديگر سيد محمود عليزاده طباطبايي وکيل موسوي از ارسال پرونده روزنامه "جوان" با شكايت وي به شعبه 76 دادگاه كيفري استان تهران خبر داد.
عليزاده طباطباي در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين مطلب اظهار كرد:پيش از اين پرونده‌اي با شكايت موكلم(موسوي) در شعبه‌ دوم بازپرسي دادسراي كاركنان دولت و رسانه براي مديرمسوول روزنامه‌ جوان تشكيل شده بود كه بازپرس رسيدگي كننده به پرونده پس از بررسي‌ و صدور قرار مجرميت، پرونده را براي رسيدگي به شعبه‌ 76 دادگاه كيفري استان تهران ارسال كرد.
اين درحالي است ميرحسين موسوي مجرم بزرگ حوادث پس از انتخابات همچنان آزاد است.
نگارش در تاريخ شنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |
موسیقی شیطانی چاپ ارسال به دوست
16 دی 1386 ساعت 08:27
 در سال گذشته حدود "هشت ميليون دلار آمريكا" واريز شده است كه بين گروههاي شيطان پرست در شهرهاي مختلف ايران توزيع مي‌گردد.
فراماسون‌ها احياكننده جادوگري و شيطان‌پرستي در قاره اروپا در قرن شانزدهم ميلادي مي‌باشند.
در دهه 1960 م شيطان‌پرستي توسط سرمايه‌داران يهود مورد حمايت قرار گرفت و چند گروه شيطان‌پرست در انگلستان و ايالات متحده آمريكا به وجود آمد كه معروف‌ترين آنها تشكيل «كليساي شيطان» در شهر سان‌فرانسيسكو مي‌باشد.
امروز ديگر صليب هاي وارونه ، ستاره پنج پر ، 666، صورتهاي نقاشي شده ، ماسك هاي حيوانات درنده شاخ دار ، برهنه پوشي ... تنها نشانه ها و سمبل هاي شيطان پرستي نيست.
عمده ترين نشانه شيطان پرستي را در تجاوز و قتل به ويژه در تجاوز به كودكان و نوجوانان به همراه قتل آنان بايد ديد.شيطان پرست ها موظفند هميشه خشم و نفرت خود را نسبت به مسيح و ساير مقدسات اعلام كنند.

استفاده از موسيقي مهمترين ابزار اين فرقه در جهت تحت تبليغ عقايد خود و نيز تحت تاثير قرار دادن جامعه به خصوص قشر جوان مي باشد.گاه اين گروه ها خود اذعان مي كنندكه شيطان پرست هستند و گاه برخي از آنان اين ادعا را نكرده ولي در راستاي تضعيف بنيان هاي ارزشي و ديني و تبليغ افعال شيطاني مي پردازند
با توجه به وفور موسيقي هاي مبلغ اين گروه ها در ايران و رويكرد برخي جوانان بي اطلاع به اين نوع موسيقي و حتي چاپ كتاب حاوي متن اين موسيقي ها و سرمايه گذاري زياد دشمن در اين باره بررسي و تحقيق پيرامون اين موضوع و اطلاع رساني و آگاهي افكار عمومي امري ضروري به نظر مي رسد.
به عنوان مثال خبر گزاري فارس طي خبري در 20مورخ /10/1383پرده از اين فعاليتها برداشت .

خبر گزاري فارس در اين باره گزارش داد :
"امين" دانشجوي يكي از رشته‌هاي گروه پزشكي دانشگاه كه از افراد موثر گروه شيطان پرست هوي متال در ايران است، مدتي پيش به صورت اتفاقي و بر اساس درخواست يكي از دوستان خود كه قصد بازديد از جبهه‌هاي جنوب كشور در كاروانهاي راهيان نور داشت به همراه جمعي از دانشجويان عازم اين مناطق شد كه تاثيرات روحي اين سفر، زمينه‌ساز رويگرداني وي از فعاليت‌ در گروههاي فعال شيطان پرست و بيان حقايقي قابل توجه درباره آنها شده است.
وي افزود: به گفته اين فرد، عناصري از رژيم صهيونيستي كه دركشور امارات حضور دارند شبكه اصلي هدايت گروه‌هاي هوي متال را در ايران در دست دارند.
به گفته اين منبع آگاه بر اساس اسناد ارائه شده توسط "امين" در حساب‌هاي ارزي اين گروه در شبكه بانكي كشور كه از طريق شبكه اينترنت هدايت مي‌شود، در سال گذشته حدود "هشت ميليون دلار آمريكا" واريز شده است كه بين گروههاي شيطان پرست در شهرهاي مختلف ايران توزيع مي‌گردد.

وي با بيان اينكه تعداد اعضاي اين گروه در برخي شهرهاي كشور به دو هزار نفر بالغ مي‌شود، اضافه كرد: مطالب ارائه شده نشان مي‌دهد كه برخي فعاليت‌هاي ضد امنيتي نيز توسط برخي عناصر خاص در اين گروهها براي رژيم صهيونيستي انجام مي‌شود.
اين منبع آگاه با يادآوري اينكه مجوزهاي ارائه شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي براي چاپ گسترده كتابهاي گروه‌هاي هوي‌متال در كشور زمينه ارتباط نزديك فكري اعضاي اين جريان در سراسر كشور را فراهم ساخته است، افزود: در سالهاي اخير به دليل عدم وجود هرگونه نظارت و كنترل واقعي در كشور، گروههاي اجتماعي معارض كاركرد سياسي و ضد امنيتي پيدا كرده و زمينه سوء استفاده‌ههاي ضد ملي بيگانگان از آنها فراهم شده است…در حال حاضر گروه متال با قديمي‌ شدن علاقه به رپ در ايران، طرفداران بيشتري را به خود جذب نموده است.
سعي مي شود در اين مقاله به بررسي برخي از اين موسيقي هاي شيطاني و شيطان پرستي پرداخت.

موسيقي رپ
 تاريخچه:
RAP، فرهنگي كه خصوصاً به جوانان سياه و اقشار تحتاني در جوامع غرب تعلق دارد، از آمريكا سرچشمه گرفته و شورشگران سراسر جهان را تحت تاثير قرار داده است موسيقي RAP از تكامل اشكال ديگري از موسيقي سياهان در محله هاي فقيرنشين برانكس نيويورك و تا حدودي هارلم شكل گرفته است. اين محلات، نقطه تمركز گروههائي از سياهان است كه سالها پيش تحت شرايط فلاكت بار اقتصادي مجبور به مهاجرت از ايالات جنوبي به شهرهاي بزرگ نظير نيويورك شدند.

اواخر دهه 1960، وقتي كه آمريكا زير ضربه مبارزات انقلابي در كشورهاي تحت سلطه اش، خصوصاً ويتنام، قرار داشت و انقلاب چين نيز بر شورشگران و انقلابيون در ايالات متحده تاثير نهاده بوددر شهرهاي بزرگ آمريكا تضادهاي طبقاتي ميان سياه با بورژوازي امپرياليستي و پايه هاي اجتماعيش حدت و شدتي فوق العاده يافته بود. بين محلات فقير نشين سياه با ساير نقاط شهر نيويورك، چيزي شبيه به خط مرزي وجود داشت . خط مرزي شاهد درگيري ميان دسته هاي متشكل سفيدهاي نژاد پرست و پليس از يكطرف با گروه هاي بزرگ و متشكل جوانان سياه بود . گروه هاي RAP از دل همين تشكلات شورشي سياه شكل گرفت.

در اينجا قسمتي از نخستين ترانه RAP اعتراضي كه از معروفيتي بين المللي برخوردار گشته و "پيام" نام دارد را ميخوانيم. اين ترانه از آثار "گرند مستر فلش" و گروه "فوريوس فايو" است. اين ترانه حكايت شرايط نابسامان طبقه هاي فقير نشين جامعه است. دستم را بروي اسلحه ام ميفشارم، چرا كه قصد جانم را كرده اند مرا هل ندهيد، ديگر جان به لبم رسيده مي كوشم به سيم آخر نزنم اينجا درست مثل يك جنگل است و بعضي وقتها تعجب ميكنم كه چگونه مي توان جان سالم بدر برد

در همان سالهاي نخستين شكل گيري رپ با دخالت قدرتمندان ، هدفهاي سياسي و اجتماعي گروه هاي سياهپوست ، دستخوش نوعي تحريف گرديده و در نتيجه به ابزاري در دست سياستمداران و صيهيونيسم تبديل شدند .
در طول مدتيكه رپ شكل مي گرفت ، عناوين مختلفي از اين نوع موسيقي توسط موزيسين ها بوجود آمد كه با پيوستن خوانندگان معروفي به اين گروه موسيقي رپ طرفداران زيادي را به خود جلب و جذب نمود .

آن رپ نسبت به گروههاي ديگر طرفداران بيشتري دارد و جوانان علاقمند به موسيقي آن گوش ميدهند و براساس مدلهايي كه آنها به آنها القاء ميشود ، لباس مي پوشند و آرايشهاي ظاهري رپ را برميگزينند .
شلوارهايي كه پاچه گشاد آن بر روي زمين كشيده مشود ، مانتوهايي با آستين هاي بلند ، موهاي روغن زده و چسبيده بر سر ، عينك هاي دودي با قالب فلزي ، خط ريش پايين تر از گوش پسران و روسريهاي كوچك و معمولا سفيد رنگ دختران ، ويژگي ظاهري گروه رپ است .

برخي از گروههاي زير مجموعه رپ عبارتند از :
1- ASE OF BASE :كه در سبك موسيقي پاپ از سال 1988 در آمريكا و اروپا برنامه اجرا مي كنند كه اعضاي اين گروه چهار خواننده سياهپوست هستند كه عموما محور اشعارشان پيرامون عشق و روابط آزاد غيراخلاقي ميباشد .

2- NEW KIDS OF THE BLACK :كه از سال 1987 برنامه اجرا ميكنند ، آهنگهاي آنها بسيار تند و با مضاميني درباره عشق و زندگي اجرا مي شوند .خوانندگاني بنامهاي كوئين و جيمي به همراه دو سياه پوست ديگر كه همگي هم جنس باز هستند عضو اين گروه مي باشند.
موسيقي متال
موسيقي متال داراي زير مجموعه هاي زيادي است كه برخي از آنان جز مهمترين گروههاي شيطان پرست محسوب مشوند مانند هوي متال و بلك متال و….

Black Metal
بلك متال در نروژ از زماني پديد آمد كه نئو وايكينگ هاي نروژ در جستجوي راه و وسيله اي براي نابود كردن مسيحيت در نروژ و بعد در تمام دنيا بودند و در اين راه انسانهاي بسياري را كشتند و كليساهاي زيادي را آتش زدند و بلك متال را تا نهايت نواختند تاشايد خداي تاريك ها باز گردد .
موسيقي كه سخن از دنياي تاريك سرد و بيروح را بيان ميكند سبكي مملو از خوشونت مرگ و كشتار

DEATH METAL
مرگ ، يگانه حقيقتي است كه راه فراري از آن نيست . ايده مرگ در نزد شيطان پرستان به دو دسته بسيار عمده تقسيم مي شوند . دسته اول كساني كه خودآگاهانه مرگ و ماندن در جهنم را ترجيح مي دهند . دسته دوم كساني كه منكر مرگ مي شوند و بر اين گمانند كه پرستش شيطان كفايت مي كند تا او آنان را از چنگال مرگ رهائي بخشد و عمري جاودان نصب آنان گرداند . از اين مكان دسته اول خطرناكترند زيرا آگاهانه به جنگي نامقدس در برابر خداوند روي مي آورند . جنگي كه مي دانند در آخر به شعله هاي آتش ختم مي شود . آنان گناه را زينت دروني انسان تصور مي كنند . به مرحله اي مي رسند كه ديگر گناه براي زندگي آنان از آب و نان نيز ضروري تر مي شود تا درجه اي كه ديگر چيزي به جز گناه نمي بينند . گناه ، گناه ، گناه . به هر گناهي دست مي زنند . ربا ، قتل ، دروغ ، تهمت ، دزدي ، شرب خمر ، هتاكي به مقدسات و مومنين ، اعمال منافي عفت

تعداد زياد ديگر سبك متال وجود دارد كه هر كدام داراي خصوصيات خاص خود هستند اما وجه اشتراك بسياري از آنان عبارت است از رواج خشونت و فحشا
با توجه بدانچه ذكر شدكه بيانگر بخشي از فرهنگ غرب و در راس آن امريكا است آيا اين سخن پرزيدنت بوش كه:ارزشهاي و موضوعات مورد علاقه آمريكا براي هر كسي و در هر جامعه اي درست و مفيد است…!

و آيا اين سخن ديگر معنايي دارد كه:
اهداف آمريكا برقراري صلح ،تداوم آزادي و رسيدن به سعادت و خوشبختي است!
ولي معني اين سخن توماس فردمن تحليلگر سياسي آمريكا كه مي گويد:
جنگ با اين دشمن(اسلام)با ارتش ممكن نيست بلكه بايد در مدارس ،مساجد،و كليسا ها و معابد به رويارويي با آن پرداخت و اين راه جز با همكاري روحانيون ،كشيشان و راهبان نمي توان به پيروزي دست يافت
نگارش در تاريخ چهارشنبه دهم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |
نمادهای شیطان پرستی چاپ ارسال به دوست
24 فروردين 1387 ساعت 12:37
 در بررسي نمادهاي متعلق به شيطان‌پرستي خط بسيار روشني از ارتباط صهيونيسم و شيطانيسم به وضوح قابل مشاهده است .
در ذيل برخي از نمادها كه به عنوان نگين انگشتر، ‌گردنبند، تصاوير بر روي دست‌بندها، پيراهن، شلوار، كفش،‌ ادكلن، ساعت و ... درج شده و از جمله به ايران اسلامي نيز راه يافته است، مورد بررسي و معرفي قرار مي‌گيرد:ا گر نوشته وسط نماد يعني (Satanism) به معناي شيطان‌گرايي به همراه دايره حذف كنيم ، آن وقت يك ستاره پنج‌ضلعي بر جاي مي‌ماند كه همان نشانه ستاره صبح يا پنتاگرام (pentagram) باقي مي‌ماند .


اين سمبل نيز همان پنتاگرام است ، با فرق اينكه انواع آن گاه پنج‌ضلعي وارونه (snvertedpentagram) يا ديو (Buphomet) و به شكل در ميان نمادهاي شيطان‌پرستان به چشم مي‌خورد .
 برخي از شيطان‌گرايان محدوده جغرافيايي «تحت سلطه» اين نماد و در واقع منطقه نفوذ شيطان‌گرايي را در نقشه ذيل توصيف مي‌نمايند . (محدوده در ايسلند و اروپا)

درميان پنتاگرا‌هاي قبلي تصوير سر يك بز تعبيه شده است كه اقدامي ضد مسيحي ، ‌به اين معناست كه مسيحيان معتقدند كه مسيح همچون يك بره براي نجات ايشان قرباني شده است و با توجه به اينكه ايشان بز را نماد شيطان و در برابر بره مي‌دانند اين آرم را انتخاب كرده‌اند.
666 : يك سمبل با عنوان «شماره تلفن شيطان» توسط گروه‌هاي هوي متال وارد ايران اسلامي شده اما در حقيقت علامت انسان و نشانه جانور در ميان شيطان‌پرستان تلقي مي‌شود و براساس مكاشافات 13:18 « ...پس هر كس حكمت دارد عدد وحش را بشمارد ،زيرا كه عدد انسان است و عددش 666 است.»  از سال‌ها پيش تاكنون اين عدد با اشكال مختلف بر روي ديوارهاي شهرهاي بزرگ كشور مشاهده مي‌شد.
 صليب وارونه (upside down cross ): اين نماد و حكايت از «وارونه شدن مسيحيت دارد» و عمدتا استهزا و سخره گرفتن اين دين  است. صليب وارونه در گردن بندهاي بسياري مشاهده شده و برخی خواننده‌هاي راك انواع مختلف آنرا به همراه دارند.نماد صليب شكسته يا چرخ خورشيد (swastika or sun wheelc) : چرخ خورشيد يك نماد باستاني است كه در برخي فرهنگ‌هاي ديني همچون كتيبه‌هاي بر جاي مانده از بودايي‌ها و مقبره‌هاي سلتي و يوناني ديده شده‌است .

 لازم به توضيح است اين علامت سال‌ها بعد توسط هيتلر به كار رفت،‌ لكن برخي با هدف به سخره گرفتن مسيحيت اين سمبل را وارد شيطان‌پرستي كردند.


چشمي در حال نگاه به همه جا (All seeing Eye) : چشم در برخي نمادهاي روشنفكري نيز به كار مي‌رود. اما شيطان‌پرستي اعتقاد دارند چشم در بالاي هرم «چشم شيطان» است و «بر همه جا نظارت و اشراف دارد».
 اين علامت در پيشگويي،‌ جادوگري، نفرين‌گري و كنترل‌هاي مخصوص جادوگري مورد استفاده قرار مي‌گيرد. گفتني است اين نماد بر روي دلار آمريكايي به كار رفته است.اين نمادها به انگليسي (Ankh) انشاء‌مي‌شود و سمبل شهوت‌راني و باروري است .
 اين نمادها به معناي روح شهوت زنان نيز تعبير مي‌شود . امروزه نماد «فمنيسم» در واقع يك نماد برداشت شده دقيقا از سمبل‌هاي شيطاني است.پرچم رژيم صهيونيستي
: قابل توجه جدي است كه رژيم صهيونيستي علاوه بر حمايت‌هاي آشكار و پنهان ،حتي از قرار گرفتن نماد رسمي كشور نامشروعش در كانون علائم شيطان‌گرايان نيز پرهيز ندارد .
ضد عدالت (Anti justice) : با توجه به اينكه تبر رو به بالا نماد عدالت در روم باستان به شمار مي آمده است شيطان‌پرستان تبر رو به پايين را با عنوان نماد ضد عدالت در راه پيمودن مسير تاريك انتخاب كرده‌اند .
 
همچنين گفتني است كه فمنيست‌ها از دو تبر رو به بالا به معني مادر‌سالاري باستاني استفاده مي‌نمودند.

 
 
 
 
سر بز (Goat Head): بز شاخدار، ‌بز مندس mendes (همان ba'al بعل خداي باروي مصر باستان)، ‌بافومت، خداي جادو، scapegoat (بز طليعه يا قرباني) اين يكي از راه‌هاي شيطان‌پرستان براي مسخره كردن مسيح است زيرا گفته مي‌شود كه مسيح مانند بره‌‌اي براي گناهان بشر كشته شد . همانطور كه در توضيح نمادهاي اول اشاره شد، ‌اين نماد تصوير كاملي است از بز قرار گرفته در نماد پنتاگرام. 
 
 
 
هرج و مرج (Anarchy) : اين نماد به معناي از بين بردن تمام قوانين است و دلالت بر اين امر دارد كه « هر چه تخريب كننده است تو انجام بده » اين نماد عمدتا مورد استفاده عده ای از گروه‌هاي هوي‌متال است.

چشم شيطان (Aye of satan) :  اين نماد نيز به معناي چشم «شيطان و نظارت و اقتدار» است و كمتر شناخته شده است. 
نگارش در تاريخ چهارشنبه دهم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |

رویکرد جدید حزب کمونیست چین به توسعه مذهب؛ مصلحت‌گرایی یا واقعیت

خــبر
گروه بین‌الملل: سایت« xinhua» طی مقاله‌ای با بررسی وضعیت مذهب و روند روبه‌رشد تعداد جوانانی که به فعالیت‌های مذهبی روی‌می‌آورند به سخنان رییس‌جمهور چین در جمع مقامات حزب کمونیست اشاره‌‌می‌کند و آن را گامی در جهت توسعه مذاهب در این‌کشور برمی‌شمارد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) از این مقاله که به تحلیل تحولات سیاسی ـ مذهبی در این کشور کمونیست می‌پردازد، می‌توان چنین ارزیابی‌کرد که پس از تأسیس چین نو در سال 1949، دولت چین سیاست آزادی اعتقادات مذهبی را تدوین و اجراکرده‌است که به موجب آن اتباع چین می‌توانند آزادانه مذهب خود را انتخاب‌نموده و تابعیت مذهبی خود را اعلام‌کنند؛ مذاهب مختلف از جایگاه برابر بهره‌مند بوده و در صلح و هماهنگی همزیستی‌می‌کنند؛ لذا تاکنون درگیری‌های مذهبی در چین رخ‌نداده‌ و دینداران و افراد لائیک به یکدیگر احترام می‌گذارند و یک‌پارچه هستند.

زین هوآ « xinhua» در مقاله خود به سخنرانی «هوجین تائو»(hu jin tao)، رییس‌جمهور چین و نیز دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست این کشور در جریان دومین دوره آموزش‌ مسئولان دفتر سیاسی این کمیته اشاره‌می‌کند و درخواست او مبنی بر توجه جدی این حزب به مذهب را موردبررسی قرارمی‌دهد.

گردهم‌آوردن روحانیون و پیروان مذاهب با محور حزب و دولت در راه ساخت بنای مدرن سوسیالیستی چین

هوجین تائو در این جلسه که اواخر سال گذشته میلادی برگزارشد، اذعان‌کرد: باید برای پیشرفت کشور متحدشویم و تمام عوامل مثبت از جمله مذهب را در این راستا به‌کارگیریم باید وضعیت امور مذهبی را به‌درستی شناخته و آن را کاملاً در اختیاربگیریم؛ باید فعالانه و با ابتکار‌عمل، عامل به امور مذهبی باشیم و سعی‌کنیم که روحانیون و پیروان مذاهب را با محور حزب و دولت گردهم‌‌آوریم تا به‌طور مشترک در راه ساخت جامعه‌ای مرفه و بنای مدرن سوسیالیستی چین کوشش‌کنند.

هوجین تائو در همین راستا، موضوع آموزش‌ جمعی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین را مذاهب جهان در زمان معاصر و تقویت امور مذهبی کشور چین ارزیابی‌کرد.
رییس‌جمهور چین :
باید سیاست اساسی حزب کمونیست چین مبنی بر امور مذهبی را کاملاً اجراکرده و نقش روحانیون و توده‌های مردم دین‌دار در پیشبرد رشد اقتصادی ـ اجتماعی را به‌خوبی ایفاکنیم، این خواست حزب جهت انجام کارهای مذهبی در شرایط جدید است

رئیس‌جمهور چین دراین جلسه تأکید‌کرد: شناخت درست موضوعات مذهبی و انجام جدی فعالیت‌های مذهبی، به وضع کلی امور حزب و دولت، هماهنگی و آرامش جامعه، روند ساخت جامعه نسبتاً مرفه در همه سطوح و توسعه امور سوسیالیستی با ویژگی‌های کشور چین کمک شایانی‌می‌کند.

وی تصریح‌کرد: ما باید با توجه به این استراتژی مهم، اهمیت انجام فعالیت‌های مذهبی در شرایط جدید را به‌خوبی شناسایی‌کنیم؛ حزب ما در عملیاتی گسترده، عقاید مذهبی مارکسیسم را به واقعیات کشور متصل‌ و تئوری و سیاست اساسی حزب کمونیست چین در مورد موضوعات مذهبی را تعیین‌کرده‌است.

در قانون اساسی جمهوری خلق چین قیدشده که اتباع جمهوری خلق چین از آزادی مذهبی برخوردارند و هیچ اداره دولتی، سازمان اجتماعی یا شخصی نباید اتباع را به پذیرفتن دینداری یا بی‌دینی وادارکند و علیه اتباع دین‌دار و یا لائیک تعبیض قایل‌شود‌؛ چین از فعالیت‌های مذهبی عادی حمایت‌می‌کند، با این حال هیچ کسی نمی‌تواند با سوءاستفاده از مذهب به فعالیت‌های تخریب نظم اجتماعی، لطمه‌زدن به سلامت فیزیکی اتباع و مانع‌تراشی در نظام آموزش و پرورش کشور مبادرت‌ورزد.

همچنین بر اساس قانون اساسی چین اموال قانونی سازمان‌های مذهبی مورد حفاظت حقوقی قرارمی‌گیرد؛ آموزش و پرورش از مذهب جداست؛ اتباع علی‌رغم اعتقاد مذهبی بر حسب قانون از فرصت‌های آموزشی برابر بهره‌مندند؛ مردم ملیت‌های مختلف باید به زبان، خط، عادت و رسوم و اعتقاد مذهبی یکدیگر احترام‌بگذارند؛ اتباع در اشتغال‌زایی به‌دلیل اعتقادات مذهبی مورد تبعیض قرار‌نمی‌گیرند؛ تبلیغات و نشان کالاها نباید دارای موضوعات تبعیض‌آمیز ملیتی و مذهبی باشد.

«زوه سین پینگ»(zhuo xin ping)، پژوهشگر آکادمی علوم اجتماعی چین و پروفسور «موزونگ جیان»(mou zhong jian) از دانشگاه ملی مرکزی پیرامون این موضوع تحقیق‌کرده و نظرات و پیشنهادات خود را نسبت به انجام امور مذهبی در شرایط جدید بیان‌کرده‌اند.

همچنین در قوانین چین مانند قانون خودمختار مناطق ملیت‌نشین، مقررات قانون مدنی، قانون آموزش و پرورش، قانون آموزش و پرورش اجباری، قانون انتخابات مجلس نمایندگان خلق، قانون سازمان‌دهی کمیته روستاییان و قانون تبلیغات قید‌شده‌است اتباع به‌رغم اعتقادات مذهبی از حق انتخاب‌کردن و حق انتخاب‌شدن بهره‌مندند.
دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین:
ما باید امور مربوط به تربیت، انتخاب و بهره‌مندی از روحانیون را تقویت‌کنیم و سعی‌نمائیم که روحانیون شایسته‌ای را که از نظر سیاسی قابل اعتماد‌بوده و از نظر دانش به دستاوردهای بزرگ رسیده و از نظر اخلاق مورد‌ستایش توده‌های مردم هستند، پرورش‌دهیم

رییس‌جمهور چین با اشاره به این ماده از قانون‌اساسی چین گفت: باید آمیختگی موضوعات مذهبی با عوامل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، ملی و غیره را کاملاً درک‌کنیم؛ باید با موقعیت خاص عناصر مذهبی در تضادهای داخلی مردم آشنایی کامل‌یافته و در راه پژوهش و تسلط اصول مذاهب و ارتقای مداوم سطح فعالیت‌های مذهبی تلاش‌نمائیم.

هو جین تائو با استناد به موضوعات مطرح‌شده در هفدهمین کنگره ملی حزب کمونیست ابرازکرد: باید سیاست اساسی حزب کمونیست چین مبنی بر امور مذهبی را کاملاً اجراکرده و نقش روحانیون و توده‌های مردم دین‌دار در پیشبرد رشد اقتصادی ـ اجتماعی را به‌خوبی ایفاکنیم، این خواست حزب جهت انجام کارهای مذهبی در شرایط جدید است.

وی توضیح‌داد: کمیته‌های حزبی و دولتی در سطوح مختلف باید تحت هدایت تئوری «دنگ شیائو پینگ» و افکار مهم «یانگ تسه مین»، با اجرای جدی تئوری توسعه علمی و اصرار بر سیاست اساسی حزب کمونیست چین مبنی بر اجرای امور مذهبی، شور و شوق میهن‌پرستی پیروان مذاهب و قوه ابتکار آنان در امور ساخت جامعه سوسیالیستی با ویژگی‌های چین را برانگیزند تا آن‌ها را با توده‌های بی‌مذهب گردهم آورند و مشترکاً خدمات شایسته خود را برای توسعه اقتصادی و اجتماعی این کشور انجام‌دهند.

جهت‌دهی محافل مذهبی چین در راستای وحدت‌ ‌ملی

دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با اصرار بر توجه بیشتر حزب به اجرای امور مذهبی تأکیدکرد: باید سیاست حزب کمونیست چین مبنی بر آزادی عقاید مذهبی را با جدیت اجراکرده و بر اساس اصول اداره امور مذهبی طبق قانون و مقررات مربوطه و انجام فعالیت‌های مذهبی به‌طور مستقل و غیر وابسته ، مذاهب را فعالانه هدایت‌کنیم تا با جامعه سوسیالیستی چین مطابقت‌کنند و محافل مذهبی کشورمان را به ترویج سنن شایسته خود در زمینه‌های میهن‌پرستی، دین‌پرستی، همبستگی، ترقی و خدمت برای جامعه تشویق‌کرده و از آن‌ها پشتیبانی‌کنیم که خدمات بیشتر خود را برای وحدت‌ ‌ملی، رشد اقتصادی، هماهنگی اجتماعی و یکپارچگی‌ میهن انجام‌دهند.
هو جین تائو:
باید سیاست حزب کمونیست چین مبنی بر آزادی عقاید مذهبی را با جدیت اجراکرده و بر اساس اصول اداره امور مذهبی طبق قانون و مقررات مربوطه و انجام فعالیت‌های مذهبی به‌طور مستقل و غیر وابسته ، مذاهب را فعالانه هدایت‌کنیم تا با جامعه سوسیالیستی چین مطابقت‌کنند و محافل مذهبی کشورمان را به ترویج سنن شایسته خود در زمینه‌های میهن‌پرستی، دین‌پرستی، همبستگی، ترقی و خدمت برای جامعه تشویق‌کرده و از آن‌ها پشتیبانی‌کنیم که خدمات بیشتر خود را برای وحدت‌ ‌ملی، رشد اقتصادی، هماهنگی اجتماعی و یکپارچگی‌ میهن انجام‌دهند

وی با تأکید بر لزوم تقویت ساختار روحانیون چین تصریح‌کرد: باید امور مربوط به تربیت، انتخاب و بهره‌مندی از روحانیون را تقویت‌کنیم و سعی‌نمائیم که روحانیون شایسته‌ای را که از نظر سیاسی قابل اعتماد‌بوده و از نظر دانش به دستاوردهای بزرگ رسیده و همچنین از نظر اخلاق مورد ‌ستایش توده‌های مردم هستند، پرورش‌دهیم.

هو جین تائو در ادامه افزود: باید نقش مثبت سازمان مذهبی میهن‌پرست را ایفاکنیم و در زمینه‌های افزایش توانایی، اتکا به نیروی خود و مدیریت امور بر اساس قانون و مقررات مربوطه و انعکاس خواسته‌های توده‌های دین‌دار و دفاع از حقوق حقه محافل مذهبی به آن‌ها کمک‌کرده و آنان را راهنمایی‌کنیم .

وی درخاتمه سخنان خود یادآورشد: کمیته‌های حزبی و دولتی در سطوح مختلف باید از نظر استراتژی پیشرفت امور حزبی و دولتی، با نیازها، شرایط و وظایف جدید مطابقت‌کرده و هرچه بیشتر رهبری خود نسبت به امور مذهبی را تقویت‌کنند و فعالیت‌های مذهبی را به مراحل جدیدی سوق‌دهند.

در ژانویه سال 1994، دولت چین مقررات اداری مربوط به عبادات مذهبی را منتشرکرد تا مصالح قانونی این محل‌ها حفظگردد؛ فوریه همان سال دولت چین مقررات اداری فعالیت‌های مذهبی خارجیان در جمهوری خلق چین را نیز منتشرکرد؛ آزادی اعتقادات مذهبی خارجیان مقیم چین مورد احترام قرارگرفته و مبادلات دوستانه و عملیات فرهنگی و دانشگاهی خارجیان با محافل مذهب چین در زمینه مذهبی حفظمی‌شود.

در قوانین مرتبط چین قیدشده‌است که فعالیت‌های مذهبی عادی روحانیان در محل‌های مذهبی یا در خانه‌های پیروان مانند عبادت بودا، نماز، خواندن کتب مقدس، دعا، موعظه، جشن اعیاد مذهبی و عزاداری مورد حفاظت قانونی است و هیچ‌کس نباید در آن مداخله‌کند.

این در حالی است که چین همچون اکثر کشورهای جهان، اصل جداسازی دین از آموزش و پرورش را اجرامی‌کند؛ در آموزش و پرورش ملی، آموزش مذهبی به دانش‌آموزان ارائه‌نمی‌شود و برخی مدارس عالی و نهاد‌های تحقیقاتی به آموزش و تحقیقات درباره مذهب می‌پردازند؛ در فرآیند توسعه تاریخ طولانی این کشور، فرهنگ مذهبی به بخشی از فرهنگ و اندیشه سنتی چین مبدل‌شده و مذاهب مختلف خدمت به جامعه و ایجاد رفاه برای انسان را توصیه‌می‌کنند

نگارش در تاريخ سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |
مشروح تجمع امروز دانشگاه اميركبير؛
اعلام انزجار دانشگاهيان دانشگاه اميركبير از ترور اساتيد كشور

خبرگزاري فارس: تجمع امروز دانشگاهيان اميركبير در محكوميت ترور اساتيد دانشگاه شهيد بهشتي با حضور دانشجويان، اساتيد و كاركنان اين دانشگاه برگزار شد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه باشگاه خبري فارس«توانا»، دانشگاهيان دانشگاه اميركبير در محكوميت ترور شهيد مجيد شهرياري و عباسي بعد از نماز ظهر و عصر بر مزار شهداي گمنام اين دانشگاه با حضور جمعي از مسئولان، اساتيد و دانشجويان دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار شد.

در اين تجمع اعتراضي در دانشگاه اميركبير، قدسي‌پور رئيس دانشكده صنايع و شمسايي رئيس سابق دانشكده فيزيك اين دانشگاه به ايراد سخنراني پرداختند.

در اين مراسم دانشجويان با سر دادن شعارهاي «الله‌اكبر»، «مرگ بر آمريكا، مرگ بر انگليس، مرگ بر اسرائيل»، «واي اگر خامنه‌اي حكم جهادم دهد ارتش دنيا نتواند كه جوابم دهد»، «پشت پرده كسي نيست جز دولت انگليس»، «اين است راه عزت؛ ايمان جهاد شهادت» انزجار خود را از اين عمل تروريستي نشان دادند.

* دشمن آرزوي جلوگيري از رشد و شكوفايي انقلاب را به گور مي‌برد

قدسي‌پور رئيس دانشكده صنايع دانشگاه صنعتي اميركبير به عنوان سخنران اول اين تجمع با بيان اينكه انقلاب اسلامي دوره‌هاي مختلفي را طي كرده، گفت: دوره اول، تغيير و تحول بود كه به همت مردم انقلابي، بسيج، سپاه، ارتش و مديران تحول را در همه زمينه‌ها عملي كردند.

وي افزود: از روزهاي اول انقلاب اسلامي سپاه و كميته‌هاي انقلابي تشكيل شدند كه اين نهادها با هدف تحول دولت به سمت آرمان‌هاي انقلابي و اسلامي بود.

رئيس دانشكده صنايع دانشگاه صنعتي اميركبير با بيان اينكه مرحله دوم ثبات است، تصريح كرد: در اين مرحله بايد بيشتر تحولاتي كه با آرمان‌هاي شهدا و انقلاب تطابق دارد عملياتي ‌شود تا اين مرحله به خوبي پشت سر گذاشته شده است.

وي مرحله سوم را رشد و توسعه عنوان كرد و اظهار داشت: اين مرحله به طور قطع به لوازمي نياز دارد كه تمام عناصر انقلاب بايد توجه خود را معطوف به آن كنند و به دستاوردهايي برسند كه نوآوري و تحول‌هاي اجتماعي و اقتصادي را براي كشور به ارمغان ‌آورد.

عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير افزود: در چند سال اخير در زمينه‌هايي نظير هسته‌اي، سلول‌هاي بنيادي و ليزري رشدهاي خوبي داشته‌ و در حال حاضر با خودباوري مي‌توان كشور را به قله‌هاي صعود برسانيم و الگو ارائه دهيم.

وي با اشاره به اينكه دشمن به خيال خود مي‌خواهد جوانه‌هاي خودباوري را از بين ببرد، گفت: بايد با تلاش، ارزش‌ها را پاس داشت چرا كه در مقطع بسيار حساسي هستيم كه سكوي پرش ما است.

قدسي‌پور اضافه كرد: دشمن به هر طريقي تلاش مي‌كند جلوي شكوفايي و الگو شدن انقلاب را بگيرد اما همه مردم در صحنه هستند و دشمنان اين آرزو را به گور خواهند برد.

وي با بيان اينكه در دوره‌هاي مختلف ملت شجاع ايران نشان داده كه به هيچ‌وجه خون شهدا باعث كندي اين حركت نمي‌شود، تصريح كرد: خون شهدا باعث جوشش بيشتر اين حركت‌ها خواهد شد.

دانشجويان با شعارهاي «الله‌اكبر»،«پشت پرده كسي نيست جز دولت انگليس» و «اين است راه عزت؛ ايمان جهاد شهادت» با قدسي‌پور همراهي كردند.

* شهادت حداقل‌ترين اتفاق براي راه انقلاب است

همچنين شمسايي، عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير، به عنوان سخنران دوم اين تجمع، با بيان اينكه شهيد شهرياري از تربيت شدگان دانشگاه صنعتي اميركبير و فارغ‌التحصيل مهندسي‌ هسته‌اي بود، گفت: موهبتي كه خداوند به اين كشور عطا كرده انقلاب اسلامي 57 است.

وي افزود: مردم ايران راه انقلاب اسلامي را انتخاب كرده‌اند كه راه اسلام است و پيام آن صلح، دوستي، عدالت و مبارزه در برابر سلطه است.

عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير با اشاره به اينكه نظام سلطه و انحصار 2چالشي است كه همواره برابر انقلاب اسلامي بوده و هست،‌ تصريح كرد: در مبارزه با نظام سلطه و تداوم راه انقلاب كسي به ما كمك نمي‌كند.

وي افزود: در راه انقلاب اسلامي موانع زيادي ديده مي‌شود كه مردم همه آن موانع را پشت سر گذاشته‌اند.

رئيس سابق دانشكده فيزيك دانشگاه اميركبير با اشاره به اينكه نظام سلطه نمي‌تواند كاري جز ترور در برابر گرفتن انحصار انرژي توسط انقلاب اسلامي انجام دهد،‌ گفت: رمز موفقيت در راه انقلاب اسلامي پايداري است و اين موانع گذرا هستند.

وي تصريح كرد: اتفاق ديروز و حمله تروريستي به اساتيد دانشگاه ممكن است براي همه كساني كه پا در اين راه گذاشته‌اند اتفاق بيفتد؛ شهادت حداقل‌ترين اتفاق براي اين راه است.

شمسايي با بيان اينكه از يك شهرياري صدها شهرياري بيرون مي‌آيد، اظهار داشت: مردم دنيا متوجه منطق زور شده‌اند و آن‌ها در حال آگاه شدن و دريافت پيام دوستي و عدالت انقلاب هستند.
اسامی شهدای32سال ترور توسط غربی ها در جمهوری‌اسلامی‌ایران

خبرنامه دانشجویان ایران: پس از انقلاب سال 57 و بعد از شکل گیری "جمهوری اسلامی ایران"، منافقین برای تضعیف این انقلاب نو پا دست به ترور شخصیت ها و نخبه های کشور زدند به طوری که در حد فاصل سال های 57 تا 75 ، 418 ترور صورت گرفت که نقطه اوج این ترورها سال های 60 و 61 بود که در مجموع 366 ترور اتفاق افتاد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در آن سال ها که به نظر می رسید نفوذ دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی غربی بر روی چهره‌ها و شخصیت های سیاسی بوده است اما در سال های اخیر و با گسترش فعالیت های علمی ایران به خصوص فعالیت صلح آمیز هسته ای تلاش ویژه ای برای ترور دانشمندان ایران تدارک دیده شده است.

اسامی افراد سرشناس ترور شده توسط گروهک های منافقین از بدو انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

* انفجار 8 شهريور 1360 و شهادت محمد علي رجايي و محمدجواد باهنر

* ترور اسدالله لاجوردي، يك شهريور 1377

* ترور حجت الاسلام سيد على خامنه ‏اى و جانباز شدن وی، ششم تیر 1360

* ترور علي صياد شيرازي، ارديبهشت 1378

* ترور دکتر محمد مفتح،  27 آذر 58

* ترور دانشمند مسعود علی‏محمدی، 22 دی 88

* ترور مجید شهریاری و فریدون عباسی استادهای دانشگاه شهید بهشتی و دانشمند هسته ای، 8 آذر 89

* ترور "شهدای محراب"

* انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي 7 تير 1360 و شهادت آيت‌الله سيدمحمد حسيني بهشتي و بيش از 70 نفر از اعضاي حزب جمهوري اسلامي


انفجار 8 شهريور 1360 و شهادت محمد علي رجايي و محمدجواد باهنر/


در روز هشت شهریور سال 1360 در یک اقدام تروریستی بی‌سابقه جلسه شورای امنیت کشور با حضور رئیس جمهور و نخست وزیر منفجر شد و شهید رجایی و شهید باهنر به همراه دفتریان و وحید دستجردی در این انفجار تروریستی به شهادت رسیدند. نفوذ ضدانقلاب به دستگاه‌های امنیتی تا حد دبیری شورای امنیت کشور و چگونه تبرئه شدن عوامل این نفوذ موضوعی است که سال‌ها درباره آن در محافل سیاسی و امنیتی بحث می‌شود. در ادامه گزارشی از چگونگی ارتقای مسعود کشمیری عامل این انفجار به دبیری شورای امنیت کشور و مسائل بعدی مربوط به پرونده انفجار نخست وزیری می‌آید
ساعت 3 بعدازظهر روز هشت شهریور، جلسه شورای امنیت کشور؛ حاضران: محمدعلی رجایی رئیس جمهور، محمد جواد باهنر نخست وزیر و مسعود کشمیری جانشین دبیر شورای امنیت بالای میز جلسه نشسته‌اند. تیمسار وحید دستجردی کنار باهنر و بعد از او اخیانی به جای فرماندهی ژاندارمری کل نشسته، در کنار وی به ترتیب تیمسار کتیبه، سرورالدینی معاون وزیر کشور، خسرو تهرانی از اطلاعات نخست وزیری، کلاهدوز قائم مقام سپاه یک طرف میز بودند و طرف دیگر میز تیمسار شرف خواه معاون نیروی زمینی، سرهنگ وحیدی معاون هماهنگی ستاد مشترک، سرهنگ وصالی فرمانده عملیات نیروی زمینی و سرهنگ صفاپور فرمانده عملیات ستاد مشترک قرار دارند.


شهید ترور/ اسدالله لاجوردی


شهید لاجوردی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌نقش فعالی ایفا کرد و با توجه به شناخت جریانات سیاسی کشور، در سمت دادستانی نظام جمهوری اسلامی ‌قرار گرفت و در برخورد با جریانات فکری و سیاسی ضدانقلاب وظیفه‌ی سنگینی پذیرفت. وی به تعقیب و خنثی‌کردن توطئه‌های گروهک‌های معاند سیاسی، به‌ویژه گروهک فرقان و منافقین پرداخت و در این زمینه تلاش‌های فراوانی کرد.

بدین‌ترتیب لاجوردی عهده‌دار حفظ و حراست از نظام نوپای جمهوری اسلامی‌گردید و توانست گروهک‌های منافقین و فرقان را از بین ببرد. مقارن با پایان جنگ تحمیلی، لاجوردی به ریاست سازمان زندان‌های کشور منصوب شد و با توجه به شرایط دشوار زمانی و مشکلات عدیده‌ای که پس از جنگ گریبانگیر جامعه‌ای ایران شده بود، توانست هم در عرصه‌ی تربیت و بازپروری مجرمین و هم در عرصه‌ی مدیریت سازمان زندان‌ها به توفیقات زیادی دست پیدا کند.

وی در سال1376 ش از ریاست سازمان زندان‌ها، و اقدامات تأمینی تربیتی کشور استعفا داد و بار دیگر به حجره‌ی کوچکش در بازار تهران بازگشت. شهید لاجوردی در اول شهریور 1376 ش توسط علی اصغر غضنفرنژاد و علی اکبر اکبری ده بالایی از اعضای گروهک منافقین مورد سوء قصد قرار گرفت و به شهادت رسید.

جانباز ترور/ حجت الاسلام سيد على خامنه ‏اى

پس از عزل بنى صدر، منافقين اعلام قيام مسلحانه كردند. بنى صدر به منزل منافقين پناهنده شد و توسط آنان همراه با رجوى از ايران گريخت و به دامن غرب پناه برد.حزب الله، در جنگهاى خيابانى، منافقين و گروه‏هاى ماركسيستى چپ مسلح را سركوب و آرامش را به كشور بازگرداند.اما از شخصيتهايى كه بيشترين سهم را در پيروزى حزب الله، تداوم خط ولايت امام و اجراى احكام الهى در جامعه داشتند، انتقام گرفتند. آنان آيت الله خامنه‏اى را در تاريخ 6 تير ماه 60، هنگامى كه در مسجد «ابوذر» تهران سخنرانى مى‏كردند، ترور نمودند كه بشدت مجروح شدند و به مدت 42 روز تحت معالجه قرار گرفتند، كه پس از مرخصى از بيمارستان، از ناحيه دست راست همچنان دچار مشكل ماندند و به عنوان افتخارآميز جانباز انقلاب اسلامى نائل شدند.

شهید ترور/ سپهبد علی صیاد شیرازی

در بامداد 21 فروردین 1378، امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در حال خروج از منزل، به وسیله ی منافقین مسلح در پوشش رفتگر، در برابر دیدگان فرزندش به شهادت رسید و منافقین كوردل، رسماً اقدام به این جنایت هولناك را به عهده گرفتند.

شهید ترور/ دکتر محمد مفتح

با پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها فعالیت‌های دکتر مفتح خاتمه نیافت بلکه وی در ابعاد گوناگون صادقانه و با جدیت خاصی در سنگر‌های مختلف حضور یافت تا دین خود را به این بارقه الهی ادا کند و نهال نوپایی انقلاب را پاسداری نماید او در حالیکه عضو فعال و پر تلاش و موثر شورای انقلاب اسلامی بود ریاست دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران را نیز عهده دار بود و برای تغییر نظام آموزشی و هماهنگ کردن آن با انقلاب کوشش زاید الوصفی به خرج داد. در سالگرد شهادت آیت الله حاج سید مصطفی خمینی(ره) اولین سمینار وحدت حوزه و دانشگاه برگزار کرد.

اما سرانجام در صبح صادق روز بیست و هفتم آذر اندیشه‌های منجمد و راکد مارقین از کمین‌گاه‌های خویش چون خزندگانی موذی و پلید با نیشی زهرآگین سر برآورده و در تدارک فاجعه‌ای دیگر نشسته بودند. در صبح روز سه‌شنبه ۲۷‌آذرماه‌سال۱۳۵۸ هنگامی که دکتر مفتح می‌خواست وارد دانشکده الهیات شود مورد هجوم گلوله‌های سه تروریست شیطان صفت از گروهک فرقان قرار می‌گیرد و دکتر به سبب شدت جراحات نقش بر زمین می‌گردد دانشجویان ایشان را به بیمارستان منتقل می‌کنند امام تلاش تیم پزشکی هم سودی نمی‌بخشد و در ساعت دوازده همین روز دکتر مفتح به‌‌ آرزوی دیرین خود که شهادت است می‌رسد.

شهید ترور/ پرفسور مسعود علی‏محمدی

صبح روز بیست و دوم دی ماه سال 88 ساعت 8 صبح بمبی که در موتور سیکلتی جلوی درب منزل  وی جاسازی شده بود منفجر شد و این استاد دانشگاه تهران در این اقدام تروریستی عناصر ضد انقلاب و استکبار به شهادت رسید.

در این حادثه یک دستگاه خودرو پژو 80 درصد، یک دستگاه خودرو پراید 60 درصد و یک دستگاه موتورسیکلت 100 درصد آسیب دید و تا شعاع صد متری شیشه های منازل و برخی خودروهای پارک شده هم شکست.

شهید ترور/ مجید شهریاری و فریدون عباسی استادهای دانشگاه شهید بهشتی و دانشمند هسته ای

در روز 8 آذر سال 89 مجید شهریاری و فریدون عباسی دو استاد دانشگاه شهیدبهشتی و دانشمند هسته ای توسط عوامل ضدانقلاب مورد سوقصد قرار گرفته اند.

دكتر فريدون عباسي كه به اتفاق همسرش در ميدان شهيد بهشتي مورد سوءقصد افراد ناشناس قرار گرفت. وی استاد فيزيك هسته‌اي و مسئول پروژه غني سازي ليزري وزارت دفاع بود. دكتر فريدون عباسي از ابتداي انقلاب عضو سپاه پاسداران بود، سه دور در جبهه جنگ ايران و عراق حضور داشت و بعد از جنگ، دكتراي فيزيك هسته اي گرفت.

در ترور دیگر دکتر مجید شهریاری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به شهادت رسیده و دو نفر همراه وی مجروح شده اند.

این دو حادثه همزمان در صبح 8 آذر 89 رخ داد و هر دو عامل بمب گزاری موتور سوار بودند و مشخص یود که هر دو از یک نقشه پیروی می کنند و از یکجا سازمان دهی شده اند.

شهدای محراب/

شهید ترور/ آيت الله محمد صدوقي

در يك روز گرم كويري ناگهان صداي جمهوري اسلامي ايران، خبري جانكاه را چنين اعلام كرد:«شنوندگان عزيز توجه فرماييد، شنوندگان عزيز توجه فرماييد با كمال تأسف اطلاع حاصل شد كه حدود ساعت يك و نيم بعد از ظهر امروز جمعه يازدهم تيرماه 1361 عالم رباني، مجاهد خستگي‌ناپذير، آيت‌الله صدوقي يار امام و امت و نماينده‌ي امام و امام جمعه‌ي يزد با دهان روزه، در محراب نماز جمعه به شهادت رسيده است....».

شهید ترور/ آيت‌الله سيد اسدالله مدني

منافقين ايشان را از عوامل مهم ناکامي خود جهت جذب جوانان به تشکيلات خود مي‌دانستند. با روي آوري به ترور، منافقين تصميم گرفتند تا جهت تضعيف انقلاب اسلامي، برجسته‌ترين علماي طرفدار امام خميني را در سراسر کشور ترور کرده و به قتل برسانند. اولين برنامه حذف فيزيکي ائمه جمعه پرنفوذ از سوي منافقين،طرح ترور آيت‌الله مدني در تبريز بود. در حالي که جنگ در سراسر جبهه‌ها ادامه داشت منافقين شقي جهت جلوگيري از هجوم مردم به جبهه‌ها سعي کردند تا با به شهادت رساندن آيت‌الله مدني کمک بزرگي به رژيم بعثي عراق و صدام حسين بنمايند و عامل اصلي تشويق مردم به حضور در جبهه‌ها در آذربايجان را از ميان بردارند. سر انجام منافقين توانستند با يک عمليات انتحاري آيت‌الله مدني را پس از اقامه نماز جمعه در ميدان نماز در ظهر 20 شهريور ماه 1360 به شهادت برسانند و مردم آذربايجان را از گرماي وجود ايشان محروم کنند. شهادت آيت‌الله مدني بسياري از مردم ايران را که از ايشان شناخت لازم را داشتند متأثر نمود و امام خميني پيام بلندي را در سه صفحه درتجليل از اين ذريه رسول الله و مجاهد عزيز صادر نمودند و او را از چهره‌هاي کم نظيري دانستند که به حد وافر از علم و عمل و تقوا و تعهد و زهد و خودسازي برخوردار بود.

شهید ترور/ آیت الله سید عبدالحسین دستغیب

با شروع نهضت روحانیت در سال 1341 مبارزه ایشان با رژیم شاه که از زمان رضاخان ادامه داشت، علنی و آشکار گردید و شب های جمعه پس از دعای کمیل سخنرانی سیاسی و تهییج کننده ایشان تا نیمه خرداد 42 در جمع انبوه شنوندگان نقش بزرگی در پیشبرد انقلاب داشت و نوار سخنرانی های ایشان تا اقصی نقاط ایران منتشر می گردید. در خرداد 42 بازداشت و به تهران اعزام گردیدند و پس  از آزادی از زندان مدتی نیز تبعید و در سال 43 نیز مجددا زندانی و تبعید گردیدند و در سال 56 نیز مدتی زندانی و یا در منزل محاصره و تحت نظر بودند و با تمام این فشارها حاضر به مذاکره و  مصالحه با رژیم پهلوی نشدند و پرچم مبارزات مردم فارس را در این مدت پانزده ساله بر دوش داشتند.

پس از پیروزی انقلاب به نمایندگی اول فارس در مجلس خبرگان انتخاب شده و همزمان به درخواست اهالی شیراز و فرمان امام خمینی امامت جمعه را عهده دار شدند و مشغول خدمت به مردم مستضعف بودند که در تاریخ بیستم آذرماه 1360 مطابق با 14 صفرالخیر 1402 هنگامی که عازم نماز جمعه بود به دست منافقین از خدا بی خبر به درجه رفیع شهادت نایل گردید و به اجداد طاهرینش پیوست.


شهید ترور/ آيت‌الله عطاءالله اشرفي اصفهاني

منافقين کوردل، پس از دوبار عمليات ناموفق ترور، در سومين اقدام در روز جمعه 23 مهر 1361 هنگامي که خطبه اول نماز را آغاز کرده بود، با انفجار نارنجکي، ايشان را در حاليکه به حالت سجده به زمين افتاده بود، به شهادت رساندند و امام و امت را در سوگ اين شهيد محراب سوگوار نمودند.

فرازي از پيام امام خميني دروصف شهيد: او در جبهه دفاع از حق از جمله اشخاصي بود که مايه دلگرمي جوانان مجاهد بود.


شهید ترور/ آيت الله قاضي طباطبايي


بعد ازپيروزي انقلاب نيز از سوي حضرت امام به عنوان امام جمعه تبريز انتخاب گرديد و اولين نماز جمعه تاريخي خود را در 23 ماه مبارك رمضان 1399 مطابق با 27 مرداد 1358 در روز جهاني قدس با سيل عظيمي از مردم در تبريز برگزار نمود كه واقعاً يك نماز جمعه استثنايي، تاريخي و داري خصوصيات ويژه‌اي بود؛ نماز عبادي سياسي در ماه مبارك رمضان، روز جمعه، روز قدس، با انبوه عظيم جمعيت، توأم با شور و احساسات سرشار انقلابي !!

واقعاً نماز جمعه استثنايي و تاريخي بود؛ وی بالاخره در ماه ذي‌الحجه سال 1399 پايان قرن 14 هجري قمري مطابق با 10 آبان سال 1358 هجري شمسي، در 65 سالگي به فيض عظماي شهادت نايل آمد و در روز عيد قربان در راه اسلام و انقلاب اسلامي قرباني شد و در جرگه‌ي شهداي فضيلت قرار گرفت و مصداق « ختامه مسك » گرديد كه « عاش مجاهداً و مات شهيداً »

شهدای فاجعه هفتم تیر 1360/

اسامي شهدايي كه در فاجعه انفجار دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي در سرچشمه تهران همراه با شهيد مظلوم دكتر بهشتي در 7تير 1360 به شهادت رسيدند، بدين شرح مي باشد:

نام: علي‌اصغر
نام خانوادگي: آقا زماني
سال تولد: 1331
سمت: سرپرست واحد دانشجويي كميته و نماينده حزب در جهاد و عضو نهضت سوادآموزي و رييس دفتر رياست مجلس
تحصيلات: فوق ليسانس حسابداري از دانشكده نفت
محل تولد: قبضه نراق از محلات


نام: عباس
نام خانوادگي: ابراهيميان
سمت: خدمت در كميته امداد روابط عمومي حزب


نام: حسن
نام خانوادگي: اجاره‌دار
سال تولد: 1329
سمت: عضو شوراي مركزي حزب خدمت در بخش هماهنگي كارخانجات
تحصيلات: ديپلم رياضي
محل تولد: تهران


نام:‌علي‌اكبر
نام خانوادگي: اژه‌اي
سال تولد: 1331
تحصيلات: ليسانس روانشناسي و فلسفه از دانشگاه اصفهان
محل تولد: اصفهان


نام:‌رحمان
نام خانوادگي: استكي
سال تولد: 1329
سمت: نماينده مردم شهركرد و معاون آموزش و پرورش چهارمحال
تحصيلات: فارغ التحصيل رشته علوم تربيتي
محل تولد: شهركرد


نام: جواد
نام خانوادگي: اسدالله‌زاده
سال تولد: 1329
سمت: معاون بارزگاني خارجي وزارت بازرگاني
تحصيلات: دكتراي مديريت از آمريكا
محل تولد: مشهد


نام: محمدصادق
نام خانوادگي: اسلامي
سال تولد: 1311
سمت: معاون هماهنگي و پارلماني وزارت بازرگاني و مسئول واحد اصناف حزب
تحصيلات: مهندسي
محل تولد: تهران


نام:‌حسين
نام خانوادگي: اكبري
سال تولد: 1323
سمت: مديرعامل بانك كشاورزي
تحصيلات: فارغ التحصيل رشته دامپروري دانشگاه تهران
محل تولد: تهران


نام: عبدالحسين
نام خانوادگي: اكبري مازندراني- ساروي
سال تولد: 1315
سمت: مديرعامل بانك كشاورزي
تحصيلات: تحصيل در علوم ديني درمشهد و نجف اشرف
محل تولد: روستاي لاليم شهر ساري


نام:مهدي
نام خانوادگي: امين‌زاده
سال تولد: 1328
سكت: معاون بازرگاني داخلي وزارت بازرگاني
تحصيلات: دكتراي بازرگاني و اقتصاد از تگزاس


نام: هادي
نام خانوادگي: اميني
سال تولد: 1332
سمت: سرپرست يكي از گروه‌هاي بنياد مستضعفان
تحصيلات: متخصّص رشته تأسيسات- مهندسي مكانيك
محل تولد:‌تهران


نام:‌محمود
نام خانوادگي: بالاگر
سال تولد: 1338
سمت: مسئول واحد ضبط صوت در حزب
تحصيلات: ديپلم
محل تولد: اراك


نام:‌حسين
نام خانوادگي: بخشايش
سال تولد: 1336
سمت: از بنيانگذاران كانون نهضت اسلامي تبريز
تحصيلات: سال 55 وارد دانشكده علوم دانشگاه تبريز شد
محل تولد: تهران


نام: سيدرضا
نام خانوادگي: پاك نژاد
سال تولد: 1303
سمت: نماينده مردم يزد در مجلس
تحصيلات: دكترا از دانشگاه پزشكي تهران
محل تولد: يزد


نام: سيدمحمد
نام خانوادگي: پاكنژاد سال تولد: 1318
سمت: عضو هيئت مديره مركز چوب و كاغذ
تحصيلات: دكتراي اقتصاد از آلمان و سوئيس
محل تولد: يزد


نام: محمد
نام خانوادگي: پورولي
سال تولد: 1335
سمت: عضو فعال بخش دانش آموزي حزب
تحصيلات: رشته بازرگاني و مديريت دانشگاه غزالي قزوين
محل تولد: تهران


نام: رضا
نام خانوادگي: ترابي
سال تولد: 1336
سمت: مسئوليت قسمت تبليغات شاخه دانشجويي
تحصيلات: دانشجوي رشته برق دانشگاه تهران
محل تولد: تهران


نام: محمود
نام خانوادگي: تفويضي زواره
سال تولد: 1326
سمت: معاون وزارت راه و ترابري
تحصيلات: مهندس ساختمان از دانشگاه پلي تكنيك
محل تولد: تهران


نام عليرضا
نام خانوادگي: چراغ زاده دزفولي
سال: 1338
سمت: سرپرست بخشداري هفت گل و نماينده مردم در مجلس
تحصيلات: ليسانس حسابداري
محل تولد: اهواز


نام: مهدي
نام خانوادگي: حاجيان مقدم
سال تولد: 1333
سمت: مسئول واحد مهندسيين حزب جمهوري
تحصيلات: ليسانس مديريت اقتصاد از ايران و ليسانس مديريت مهندسي از آمريكا
محل تولد: تهران


نام: سيدمحمدتقي
نام خانوادگي: حسيني طباطبايي
سال تولد: 1307
سمت: نماينده مردم زابل درمجلس و از ائمه جماعت مجلس
تحصيلات: حوزوي
محل تولد: زابل


نام: سيدمحمدباقر
نام خانوادگي: حسينيلواساني
سال تولد: 1340
سمت: رياست مدرسه عالي بهداشت و بنيانگذار شاخه پزشكي و معاون بهزيستي و وزير بهداري
تحصيلات: متخصص گوش و حلق و بيني
محل تولد: تهران


نام شمس الدين
نام خانوادگي:حسيني نائيني
سمت: كارشناس مسئول امور ديني و تربيتي در آموزش و پرورش و نماينده مردم نائين در مجلس
تحصيلات: فوق ليسانس از دانشگاه الهيات و معارف
محل تولد:سلطان نصير نائين


نام: غلامحسين
نام خانوادگي: حقاني
سال تولد: 1323
سمت: نمانيده امام و رياست دادگاه و حاكم شرع در سيستان و بلوچستان و امام جمعه بندرعباس و نماينده مردم و عضو شوراي عالي تبليغات اسلامي و اولين دبير شوراي تبليغات
تحصيلات: تحصيلات حوزوي و ديپلم از دبيرستان
محل تولد: قم


نام: محمدعلي
نام خانوادگي: حيدري
سمت: امام جمعه نهاوند ( از طرف امام ) و حاكم شرع استان همدان و نماينده مردم نهاوند
تحصيلات: درجه اجتهاد
محل تولد: قم


نام: عباس
نام خانوادگي: حيدري
سال تولد: 1323
سمت: نماينده مردم بوشهر
تحصيلات: ديپلم
محل تولد: بوشهر


نام: محمد
نام خانوادگي: خوشزبان
سال تولد: 1340
سمت: عضو حزب و سرپرست منطقه - سرپرست تبليغات استان تهران - سرگروه انتظامات نماز جمعه و راهپيماييها
تحصيلات: ديپلم
محل تولد:


نام: سيدمحمدكاظم
نام خانوادگي: دانش
سال تولد: 1318
سمت: نماينده مردم شوش و انديمشك در مجلس و سرپرست كميته و امام جمعه شوشتر
تحصيلات: حوزوي
محل تولد: دزفول


نام: غلامرضا
نام خانوادگي: دانش آشتياني
سال تولد: 1309
سمت: نماينده مردم تفرش و آشتيان و مديريت دبيرستان جهان
تحصيلات: دكتراي الهيات
محل تولد: آشتيان


نام: علي
نام خانوادگي: درخشان
سال تولد: 1319
سمت: عضو شوراي مركزي و مسئول امور مالي حزب جمهوري
تحصيلات: دكتراي الهيات
محل تولد: آشتيان


نام: علي اكبر
نام خانوادگي: دهقان
سمت: نماينده مردم تبربت جام
تحصيلات: فوق ديپلم رشته رياضي و علوم طبيعي
محل تولد: تربت جام


نام: سيدعبدالحميد
نام خانوادگي:ديالمه
سمت: نماينده مردم مشهد در سن 26 سالگي
تحصيلات: دكترا از دانشگاه علوم پزشكي مشهد
محل تولد: تهران


نام: سيدفخرالدين
نام خانوادگي: رحيمي
سال تولد: 1323
سمت: نماينده مردي ملاوي درمجلس
محل تولد: خرم آباد


نام: توحيد
نام خانوادگي: رزمجومين
سال تولد: 1303
سمت: مدير داخلي شركت ساراول و سرپرست شوراي اسلامي و رييس انجمن اسلامي كارخانه
تحصيلات: ليسانس صنايع از دانشگاه تهران
محل تولد: مشهد


نام:‌محمد
نام خانوادگي: رواقي
سال تولد: 1328
سمت: عضو هيئت مديره و مديرعامل شركت فرش ايران
تحصيلات: فوق ليسانس مديريت بازرگاني - دانشگاه آمريكا
محل تولد:مشهد


نام: جواد
نام خانوادگي: سرافراز
سال تولد: 1332
سمت: عضو شوراي مركزي - سرپرست منطقه 11 حزب و مدير روابط عمومي ايزايران وابسته به وزارت دفاع و مدير مسئول رايانه - رييس دفتر آموزش و پرورش
تحصيلات: جامعه شناسي از هند و انگليس
محل تولد: تهران


نام: جواد
نام خانوادگي: سرحدي‌زاده
سال تولد: 1317
سمت: مديرعامل سازمان تعاون شهر و روستا
تحصيلات: ليسانس اقتصاد از دانشگاه هوستون
محل تولد: سنقراز كرمانشاه


نام: حسن
نام خانوادگي: سعادتي
سال تولد: 1335
سمت: عضور دفتر مركزي حزب در امور شهرستان‌ها
تحصيلات: حوزوي
محل تولد: نيشابور


نام: علي اكبر
نام خانوادگي: سليمي جهرمي سال تولد: 1317
سمت: دبير كل سازمان امور اداري و استخدامي
تحصيلات: فارغ التحصيل زبان
محل تولد: جهرم


نام: عباس
نام خانوادگي:شاهوي
سال تولد: 1332
سمت: معاون وزارت بازرگاني- مديريت گروه صنعتي فولاد ايران- مديرعامل مركز تهيه و توليد
تحصيلات: فوق ليسانس مديريت بازرگاني - دانشگاه آمريكا
محل تولد: قنات آباد تهران


نام: سيدمحمدجواد
نام خانوادگي: شرافت
سال تولد: 1306
سمت: نماينده مردم شوشتر در مجلس- مشاور وزير آموزش و پرورش - عضو هيأت رئيسه بنياد فرهنگي البرز
محل تولد: شوشتر


نام: ايرج
نام خانوادگي: شهسواري
سال تولد: 1325
سمت: معاون وزارت آموزش و پرورش
تحصيلات: فوق ليسانس زبان و ادبيات فارسي
محل تولد: بيجار


نام: ميربهزاد
نام خانوادگي: شهريار
سال تولد: 1333
سمت: نماينده مردم رودباران در مجلس
تحصيلات: الهيات و معارف از دانشگاه مشهد
محل تولد: بهشهر


نام: قاسم
نام خانوادگي: صادقي
سال تولد: 1315
سمت: نمانيده مردم مشهد در مجلس
تحصيلات: دكتراي فقه و حقوق اسلامي
محل تولد: گرمه بجنورد


نام: محمدحسين
نام خانوادگي: صادقي
سال تولد: 1302
سمت: نماينده مردم درود و ازنا- مسئول كميته انقلاب در ازنا و رياست دادگاه عليگودرز
تحصيلات: حوزوي
محل تولد: لرستان


نام:‌نورالله
نام خانوادگي: طباطبايي نژاد
سال تولد: 1319
سمت: نماينده مردم اردستان
تحصيلات: حوزوي
محل تولد: ظفرقند اردستان


نام: محمدحسين
نام خانوادگي: طيبي
سال تولد: 1310
سمت: نماينده مردم اسفراين در مجلس
تحصيلات: حوزوي
محل تولد: روستاي روئين از توابع اسفراين


نام: حسن
نام خانوادگي: عباسپور سال تولد: 1323
سمت: وزير نيرو و عضو شوراي مركزي حزب
تحصيلات: فوق ليسانس الكترونيك و دكتراي برنامه ريزي و مديريت سيستمهاي انرژي از دانشگاه لندن
محل تولد: تهران


نام: سيف الله
نام خانوادگي: عبدالكريمي
سال تولد: 1312
سمت: نماينده مردم در مجلس و مسئول كميته لنگرود استاد الهيات و دانشگاه مشهد
تحصيلات: فوق ليسانس فلسفه و حكمت و تحصيل دروس حوزوي
محل تولد: لنگرود


نام:حسن
نام خانوادگي: عضدي
سال تولد: 1325
سمت: نماينده استان گيلان در مجلس- عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان- عضو ستاد انقلاب اسلامي گيلان- سرپرست مدرسه عالي ترجمه در دانشگاه- سرپرست مجتمع دانشگاهي ادبيات و علوم انساني- عضو كميته 5 نفري ادغام دانشگاهي عالي- عضو فعال شوراي وحدت و دانشگاه - معاون وزير فرهنگ و آموزش عالي و رئيس سازمان امور دانشجويان حوزه و سازمان سنجش آموزش و پايه گذار حزب در گيلان
تحصيلات: ليسانس رشته روزنامه نگاري- فوق ليسانس علوم سياسي و ليسانس مديريت بازرگاني از دانشگاه دالاس آمريكا و دكتراي اقتصاد سياسي از همين دانشگاه
محل تولد: رشت

نام: علياكبر نام خانوادگي: فلاح شورشاخي
سال تولد: 1319
سمت: دبير دبيرستان كامران
تحصيلات: فوق ديپلم تأسيسات
محل تولد: قزوين


نام: محمدعلي
نام خانوادگي: فياض بخش سال تولد: 1316
سمت: سرپرست سازمان بهزيستي كشور و مدير كل توابخشي وزارت بهداري
تحصيلات: تخصص جراحي
محل تولد: تهران


نام: عبدالوهاب
نام خانوادگي: قاسمي
سال تولد: 1312
سمت: نماينده مردم ساري
تحصيلات: حوزوي تا اجتهاد
محل تولد: ليورك از قراء سوادكوه


نام: محمود
نام خانوادگي: قندي
سال تولد: 1323
سمت: وزير پست و تلگراف- رييس دانشكده مخابرات
تحصيلات: دكتراي مهندسي برق و الكترونيك
محل تولد: تهران


نام: عمادالدين
نام خانوادگي: كريمي
سال تولد: 1311
سمت: نماينده مردم در مجلس
تحصيلات: ديپلم متوسطه و تحصيلات حوزوي
محل تولد: كشكك حوالي نوشهر


نام: موسي
نام خانوادگي: كلانتري
سال تولد: 1327
سمت: وزير راه و ترابري
تحصيلات: فوق ليسانس راه و ساختمان
محل تولد: تهران


نام: جواد
نام خانوادگي: مالكي
سال تولد: 1331
سمت: عضو مركزي حزب
تحصيلات: تحصيل در دانشگاه تربيت معلم
محل تولد: تهران


نام: حبيبالله نام خانوادگي: مالكي
سال تولد: 1334
سمت: فرماندار ايرانشهر- عضو واحد دانش آموزي حزب تحصيلات: ديپلم
محل تولد: تهران


نام: علي محمد
نام خانوادگي: مجيدي
سال تولد: 1325
سمت: مشاور عرفي وزارت كشور
تحصيلات: مهندس راه و ساختمان از دانشگاه تهران


نام: محمدحسين
نام خانوادگي: محمد عيني
سال تولد: 1330
سمت: فعاليت در سازمان گسترش وزارت صنايع و معادن و مأمور تداركات مجلس شورا و مسئوليت نگهداري انبار اسلحه به دست آمده در دوره پيروزي انقلاب
تحصيلات: ديپلم
محل تولد: قم


نام: غلامعلي نام خانوادگي: معتمدي
سال تولد: 1327
سمت: معاون رفاه تعاون وزارت كشور - مشاور اقتصادي استانداري اصفهان - مسئول بخش كارگري
تحصيلات: مهندس مكانيك از دانشگاه تهران
محل تولد: شيراز


نام: هاشم
نام خانوادگي: جعفري معبري سال تولد: 1309
سمت:معاون درماني وزارت بهداري
تحصيلات: تخصص جراحي عمومي
محل تولد: تبريز


نام: سيدكاظم
نام خانوادگي: موسوي
سال تولد: 1314
سمت: معاون وزارت آموزش و پرورش- عضو دادگاه تجديدنظر اداري شوراي انتخاب نشريه وزارت ارشاد
تحصيلات: فوق ليسانس رشته زبان و ادبيات عرب و تحصيلات حوزوي
محل تولد: حسينآباد ميامي از توابع شاهرود


نام: سيدمحمد
نام خانوادگي: موسوي فر سال تولد: 1337
سمت: عضو حزب جمهوري اسلامي
تحصيلات: دروس حوزوي
محل تولد:تقرآباد نيشابور


نام: محسن
نام خانوادگي: مولايي
سال تولد: 1339
سمت: فعاليت در كميته انقلاب- عضو واحد دانش آموزي حزب
محل تولد: تهران


نام: محمد
نام خانوادگي: منتظري
سال تولد: 1323
سمت: نماينده مجلس - مدير مجله الشهيد به زبان عربي
تحصيلات: حوزوي
محل تولد: اصفهان


نام: حبيب‌الله
نام خانوادگي: مهدي‌زاده
سال تولد: 1330
سمت: فعاليت در كميته و در جهاد سازندگي
تحصيلات: فوق ليسانس مديريت و اقتصاد
محل تولد: تبريز


نام: حبيب‌الله
نام خانوادگي: مهمانچي
سال تولد: 1329
سمت: معاون پارلماني و هماهنگي وزارت كار
تحصيلات: فوق ليسانس مديريت بازرگاني از آمريكا
محل تولد: تهران


نام: عباس‌علي
نام خانوادگي: ناطق‌نوري
سال تولد: 1314
سمت: نماينده مردم نور
تحصيلات: حوزوي
محل تولد: نور
نام: مهدي
نام خانوادگي: نصيري‌لاري
سال تولد: 1312
سمت: نماينده مردم لارستان
تحصيلات: فارغ‌التحصيل دانشسراي عالي
محل تولد: دهستان آرزويه سيرجان


نام: علي
نام خانوادگي: هاشمي سنجاني
سال تولد: 1290
سمت: نماينده مردم اراك
تحصيلات: دروس حوزوي
محل تولد: اراك
 


وي ابراز اميدواري كرد كه راه انقلاب اسلامي به حكومت عدل جهاني منتهي شود.

اين مراسم با نثار فاتحه به شهدا، توسط دانشجويان و اساتيد بر مزار شهداي گمنام به پايان رسيد.
انتهاي پيام/چ

نگارش در تاريخ سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |

دانلود مقاله ای در مورد شیطان پرستی

sheytan دانلود مقاله ای در مورد شیطان پرستی


شیطان پرستی یک حرکت مکتبی، شبه مکتبی و یا فلسفی است که هواداران آن شیطان را یک طرح و الگوی اصلی و قبل از عالم هستی میپندارند. آنها شیطان را موجودی زنده و با چند وجه از طبیعت انسان مشترک می‌دانند. شیطان پرستی را در گروه «راه چپ» مخالف با «راه راست» طبقه بندی می‌کنند. دست چپی‌ها به غنی سازی روحی خود در جریان کارهای خودشان معتقدند. و بر این باورند که در نهایت باید تنها به خود جواب پس دهند. در حالی که دست راستی‌ها غنی سازی روحی خود را از طریق وقف کردن و بندگی خود در مقابل قدرتی بزرگ‌تر بدست می‌آورند. لاوییان‌ها در واقع خدایی از جنس شیطان و یا خدایی دیگر را برای خود قائل نیستند. آنها حتی از قوانین شیطان نیز پیروی نمی‌کنند. این جنبه اعتقادی آنها به طور مکرر به اشتباه نادیده گرفته می‌شود و عموماً آنها را افرادی می‌شناسند که شیطان را به عنوان خدا پرستش می‌کنند.
شیطان پرستی به جای اطاعت از قوانین خدایی یا قوانین طبیعی و اخلاقی، عموماً بر پیشرفت فیزیکی خود با راهنمایی‌های موجودی مافوق یا قوانینی فرستاده شده تمرکز دارد. به همین دلیل بسیاری از شیطان پرستان معاصر از باورها و گرایش‌های ادیان گذشته اجتناب می‌کنند و بیشتر گرایش‌های خودپرستانه دارند. به گونه‌ای که خود را در مرکز هستی و قوانین طبیعی می‌بینند و بیشتر شبیه به مکاتبی چون ماده‌گرایی و یا خودمحوری و جادومحوری هستند. به هر حال بعضی شیطان پرستان به طور داوطلبانه بعضی از قوانین اخلاقی را انتخاب می‌کنند. این یک جریان وارونه سازی را نشان می‌دهد. بر این مبنا شیطان پرستان به دو گروه اصلی شیطان پرستان فلسفی و شیطان پرستان دینی تقسیم بندی می‌شوند. . .

 


 

نگارش در تاريخ دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |
نگارش در تاريخ یکشنبه هفتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |کره شمالی : جهنم سرخ و نکبتی به نام کمونیسم

  کره شمالی و کوبا تنها نقاطی از جهان هستند که همچنان آلوده به کمونیسم یا همان طاعون سرخ قرن بیستم باقی مانده اند . کوبا به واسطه نزدیکی اش به آمریکا و روابط خارجی اش با بسیاری از کشورهای دنیا ، سرزمین نسبتا شناخته شده ای هست . اما بسیاری از مردم دنیا از وقایع و حقایق درون کره شمالی که با سیستمی استالینی اداره میشود ، خبر چندانی ندارند .
 
 رهبر کنونی کره شمالی کیم چونگ ایل هست . پدر وی هم رهبر سابق این کشور بود و کیم ایل سونگ نام داشت . البته  مردم بدبخت کره شمالی رهبر حکومتشان را (معاون رهبر) می نامند چرا که به فرمودهء مقامات آن کشور ، کیم ایل سونگ نمرده است بلکه به خورشید پیوسته و هر روز جهان را گرم و روشن می کند . در نتیجه مقام رهبری ایشان محفوظ است . در کره شمالی تنها کسی که حق فکر کردن دارد رهبر حکومت است که فرماندهء بزرگ نامیده میشود . وقتی فرماندهء بزرگ دربارهء مسئله ای حرفی زد دیگر هیچکس حق ندارد در آن زمینه اظهار نظر کند .
 از نظر حکومت کمونیستی آن کشور ، مردم کره شمالی و حتی مدیران و مقامات آن کشور وظیفه ای جز کشف حقیقت در افکار و سخنان رهبر نظام کمونیستی را ندارند . چندی پیش رهبر حکومت کره شمالی ( کیم چونگ ایل ) در حال بازدید از جایی به خانمی که کت و دامن پوشیده بود گفته بود شما در لباس سنتی کره ای زیباتر به نظر می رسید .. همان شب تلویزیون کره شمالی با قطع برنامه های عادی اش  اعلام کرد از این لحظه به بعد همهء زنان شاغل در کشورمان موظف هستند که با لباس سنتی کره ای از خانه هایشان خارج شوند تا جهان زیباتر شود!
 
کره شمالی طبیعت بسیار زیبایی دارد و دارای تنوع آب و هوایی شگفت انگیزی است اما مردم این کشور حق خروج از روستا ها یا شهرهایشان را ندارند . در واقع همه در همان جایی که زندگی می کنند زندانی هستند . برای رفتن از روستایی به روستایی دیگر و یا شهری به شهر دیگر باید از حکومت اجازه بگیرند .
 
 در کره شمالی کسی حق انتخاب همسر و ازدواج را ندارد ، مگر با موافقت وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور . یعنی دختر و پسری که عاشق هم شده اند باید گزارش کاملی از نحوهء عاشق شدنشان ، دلیل عاشق شدنشان ، میزان علاقه و احساسی که نسبت به یکدیگر دارند و خیلی چیزهای دیگری را در چندین صفحه بنویسند و تحویل مقامات امنیتی بدهند تا نوبت مصاحبه شان شود . قبل از مصاحبه ، سیستمهای امنیتی و نظامی کره شمالی هفت نسل پشت و جد و آباد دختر و پسر را بررسی می کنند و نهایتا اگر مورد مشکوکی دیده نشد ،  برای ازدواج  آن دختر و پسر جوان مجوز صادر می کنند.
 
مردم کره شمالی همیشه فقیر و قحطی زده هستند و سالیانه چندین هزار نفر از آنها به دلیل گرسنگی می میرند .
 
دولت کره شمالی معمولا کمکهای غذایی خارجی را نمی پذیرد چرا که معتقد است این غذا ها ممکن است روی افکار مردم اثرات نامطلوب بگذارد و باعث تهاجم فرهنگی علیه نظام کمونیستی شود .
 
 سفر مردم کره شمالی به خارج از کشور مطلقا ممنوع است و هر کس مایل به دیدن خارج باشد به عنوان یک ضد انقلاب و عامل دشمن دستگیر می شود . حتی تلفن زدن به خارج از کشور هم می تواند منجر به تیرباران شخص تلفن کننده شود .
 
 سفر خارجی ها نیز به داخل کره شمالی مطلقا ممنوع هست ، بجز کمونیستها و سوسیالیستهای ضد آمریکایی که از برخی از کشورهای دنیا به شکل گروهی و به صورت تورهای همبستگی! و برای شرکت در جشنهای دولتی به این کشور سفر می کنند . به ازای هر توریست هم یک نفر برای مراقبت و  بطور شبانه روزی در کنارش هست تا مبادا با کسی حرفی بزند .
 
 
 در کره شمالی حتی  خواب دیدن مردم هم کنترل میشود و دانش آموزان موظف هستند آخرین خوابهای سیاسی خود و والدینشان را به نمایندهء وزارت اطلاعات و امنیت در کلاسشان! گزارش کنند .
 
انتشار هر نوع خبر ناخوشایند  سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و غیره که مربوط به کره شمالی باشد ممنوع است . هر گونه انتقاد از نظام کمونیستی و مقامات آن نیز جرم تلقی میشود . دوازده روزنامه در این کشور منتشر می شوند اما خبرنگار ندارند! این روزنامه ها موظف هستند که هر روز خبرهایی که از وزارت اطلاعات و امنیت دریافت می کنند را عینا منتشر کننند . فقط برخی از مقالات آنها با هم فرق می کند .
 
 
پخش و نمایش هر نوع فیلم و حتی کارتون خارجی در تلوزیون کره شمالی مطلقا ممنوع است . پدیدهء اینترنت در کره شمالی وجود  ندارد و داشتن رادیوهایی که قادر به دریافت امواج خارجی باشند و یا  گیرنده های تلوزیونهای ماهواره ای و دستگاه فاکس جرم  است .  حتی موبایل و دوربین فیلمبرداری نیز جزو ابزار جاسوسی برای دشمن محسوب میشوند و دارنده اش می تواند با مجازات تیرباران در ملاء عام روبرو شود .
 
 
 
کمونیستهایی هم که به عنوان مهمان دولت کره شمالی و به منظور شرکت در جشنهای دولتی به آن کشور سفر می کنند باید به محض ورود ،  دوربین فیلمبرداری و موبایل  خود را تحویل بدهند و در وقت خروج از آن کشور تحویل بگیرند . حرف زدن با اتباع کره شمالی برای خارجی ها مطلقا ممنوع است و حتی اگر قیمت کالایی را هم بخواهند بپرسند این کار را  باید از طریق فردی که مراقب توریست است و او را قدم به قدم همراهی می کند ، پرسیده شود . 
 
 
 مردم کره شمالی هیچ خبری از دنیای بیرون از کشورشان ندارند و تاکنون هیچ فیلم خارجی را در تلوزیونشان یا سینماهایشان ندیده اند . آنها نمی دانند که واقعا در دنیا چه می گذرد؟
 
 
 چند سال پیش در دانشگاه پیونگ یانگ کره شمالی فیلم اولیور توئیست  که داستانش متعلق به دویست سال پیش است را برای دانشجویان نمایش داده بودند و گفته بودند حالا خودتان خیابانهای لندن را ببینید و  قضاوت کنید که ما پیشرفته تریم یا اروپایی ها؟ 
 
 
 
 مقامات کره شمالی می گویند تماشای فیلمهای خارجی و بخصوص فیلمهای آمریکایی باعث تهاجم فرهنگی دشمن می شود . اصولا مقامات کره شمالی به تمام دنیا ( بجز چین ، روسیه ، کوبا ، لیبی ، سوریه و ونزوئلا ) می گویند دشمن .
 
 
در کره شمالی آموزش و پرورش رایگان است اما نود درصد از مطالب کتابها در وصف مقام رهبری کره شمالی و پدرش و نیز دستاوردهای حکومت کمونیستی است . بهداشت و درمان هم رایگان است اما در بیمارستانهایش هیچ نوع دارو و امکاناتی وجود ندارد و بیماران صرفا برای مرگ و راحت شدن از دست زجر کشیدنهایشان به آنجا می روند . مردم کره شمالی به ظاهر  در مسکن های رایگان زندگی می کنند اما خانه هایشان به سلول انفرادی بیشتر شبیه هستند  تا منزل و مسکن یک انسان . هیچ کس حق داشتن ماشین شخصی را ندارد و هفتاد درصد مردم برای مسافرتهایشان از دوچرخه استفاده می کنند . همهء مردم کره شمالی موظف هستند که با یونیفرم رسمی از منزل خارج شوند و یا آنکه علامت خاصی را روی پیراهنهایشان نصب کنند تا به این ترتیب وزارت اطلاعات و امنیت کشورشان بداند چه کسانی و با چه شغلها و موقعیتهایی در حال عبور و مرور  در کوچه ها و خیابانها  هستند . در کره شمالی دو نوع پول رایج وجود دارد . یکی پولی که مردم آن کشور استفاده می کنند و یکی هم پولی که خارجی های مقیم آن کشور موظفند خرج کنند . سیستمهای امنیتی کره شمالی معتقدند که به این شکل می توان فهمید که چه کسی از دشمن و یا توریستهای خارجی پول گرفته یا با او معامله کرده است .
 
 
مردم کره شمالی موظف هستند که هر روز و قبل از شروع کار ابتدا در مقابل مجسمه های رهبر حکومتشان و پدر او تعظیم کنند و سپس به مدت ده دقیقه به سخنرانی های ضد آمریکایی رئیس یا مدیر یا معلمشان گوش کنند و بعد هم به مدت پنج دقیقه شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر دشمن بدهند و آنگاه کارشان یا درسشان را آغاز نمایند .
 
 
 
 این برنامه پنجاه سال است که هر روز صبح در سراسر کره شمالی اجرا می شود . درآمد همهء مردم در کره شمالی یکسان است و هر نفر معادل  ۴۸ هزارتومان در ماه حقوق می گیرد . ورزشکاران کره شمالی قبل از اعزام به خارج از کشور و حضور در مسابقات خارجی ، ابتدا در کلاسهای عقیدتی و سیاسی شرکت می کنند و بعد خانواده هایشان به گروگان گرفته میشوند تا فرزند ورزشکارشان به کره برگردد . اگر کسی برنگشت ، همهء عزیزانش را یکجا تیرباران می کنند . وقتی هم برگشت اجازهء دیدن هیچ کس را ندارد و برای مدتی طولانی توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کره شمالی بررسی میشود تا مشخص گردد که در چند روزی که در کشورش نبوده آیا مورد تهاجم فرهنگی دشمن قرار گرفته است یا نه؟
 
 
کشور کره شمالی تنها یک وبسایت دارد! من بعدا دربارهء این وبسایت  و مطالبش (که به انگلیسی هم هستند) نکات جالبی را خواهم نوشت . مردم کره شمالی معتقد هستند که به دلیل اعتقادشان به کمونیسم و زندگی در یک کشور کمونیستی ، خوشبخت ترین انسانهای روی زمین هستند . از نظر عموم مردم بدبخت و مفلوک و بی خبر از دنیای کره شمالی مارکس و انگلس و لنین و استالین سازندگان تاریخ و تمدن بشری هستند . آنها تحت تاثیر بمبارانهای تبلیغاتی حکومتشان بر این باور هستند که رهبر سابقشان  ( کیم ایل سونگ ) بعد از مرگش به خورشید پیوسته و کار خوبی هم البته کرده است اما  اگر رهبری کنونی شان بمیرد نه تنها کره زمین بلکه منظومه شمسی نیز متلاشی خواهد شد!  تنهاسایت کره شمالی که توسط وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور اداره میشود صراحتا به زبان انگلیسی نوشته است که طبق کشف جدیدی که شده ، کیم ایل سونگ از همان ابتدا بخشی از خورشید بوده! وقتی کیم ایل سونگ مرد ، مرکز هواشناسی کره شمالی اعلام کرد به دلیل پیوستن رهبر بزرگ و بنیانگزار کبیر انقلاب کمونیستی کره شمالی به خورشید ، درجهء حرارت خورشید و طبیعتا گرمای جهان بطور ناگهانی بالا رفته است!
 
 
 سازمان حفاظت محیط زیست کره شمالی نیز اعلام کرد گروهها و دسته های انبوه و بی شماری از پرندگان به طرز شگفت انگیزی برای بنیانگزار انقلاب شکوهمند کمونیستی ادای احترام کرده اند . در آن زمان روزنامهء اطلاعات چاپ تهران این خبرها را عینا و به نقل از خبرگزاری ها منتشر کرد .
 
 
کمونیستهای ایرانی که در نوع خود عجیب و غریب ترین کمونیستهای جهان محسوب میشوند  با رحل اقامت افکندن در کشورهای اروپای غربی و نیز کانادا و آمریکا ، از بام تا شام علیه همین کشورهای غربی ، کانادا و آمریکا در وبسایتها و وبلاگها و فیس بوکهایش مطلب می نویسند اما حاضر نیستند برای یک شب در عمرشان هم که شده است این کشورهای غربی و پادشاهی اروپایی را ول کنند و بروند در کره شمالی یا کوبا زندگی کنند تا طعم زندگی در زیر سایهء یک حکومت کمونیستی و کمونیسم واقعی را بچشند
نگارش در تاريخ یکشنبه هفتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |
هشدار!‌ همه مراقب باشند
رواج شيطان پرستي در ايران
جام جم آنلاين: يک گروه تحقيقاتي نسبت به گسترش شيطان‌پرستي در جامعه هشدار داد و خبر داد كه اكنون بيش از 70 فرقه شيطان‌پرستي در کشور فعال هستند.

به گزارش برنا، موقعيت جغرافيايي فعاليت اين جريان مخرب و ويرانگر اخلاقي برخي ازشهرهاي نقاط مرکزي و جنوب غربي ايران است و خشونت، خونخواري و آدم زدايي از ويژگي هاي آن به شمار مي رود به گونه اي  که برخي از جوانان هوادار اين جريان‌ها با آسيب رساندن به خود و ديگران درصدد ارتقاي جايگاه خويش در گروه هستند.

بنا بر اين گزارش، رفتار خشونت آميز اعضاي گروهاي شيطان پرست با حيوانات و برخي از اطرافيان نيز بسيار تاسف‌بار و قابل تامل است.

يک کارشناس ارشد فرهنگي با اشاره به پوشش ها و مدل‌هاي جديد مد برخي از دختران و پسران از گسترش فعاليت گروه هاي شيطان پرستي ابراز نگراني کرد و گفت: اين جريان ضد فرهنگي از دهه 70 وارد کشور شد و در سايه غفلت مسئولان به سرعت در قالب شبکه هاي زيرزميني در برخي از شهرستان ها و مراکز استان و همچنين  تهران بزرگ ريشه دوانيد.

به نوشته برنا، در تحقيقات مستندي که به تازگي در اختيار مسئولان ارشد کشور قرار گرفته است، لباس هاي گشاد، لباس هاي رنگي جلف، انگشتر‌هاي خاص تيغ دار، دستبندهاي متنوع و عجيب، گردنبندهاي اسکلتي با موهاي بلند يا سر طاس به عنوان نشانه‌هاي ويژه گروه‌هاي همسو با شيطان پرستي بيان شده است.

در اين گزارش تاکيد شده است که علاوه بر ماهواره ها و سايت‌هاي اينترنتي، انتشار کتب متعدد براي ترويج اين جريان در داخل کشور عامل رواج اين فرقه ها شده است.

برنا خاطرنشان ساخت: جريان شيطان پرستي در غرب با ابزار موسيقي اعلام موجوديت کرد و روابط نامشروع، موسيقي متال، رفتارهاي ساحرانه و اعمال و مناسک خاص ماورايي و جادوگري از ويژگي هاي اين جريان است.
 
يك عضو گروه تحقيقي كه علاوه بر گزارش، فيلم مستندي از فعاليتها و رفتارهاي شيطان پرستان در ايران تهيه كرده است،‌ در گفت وگو با برنا،  حتي از نفوذ علائم گروههاي شيطان پرستي در رسانه هاي گروهي کشور سخن گفت و از اين وضعيت، ابراز تاسف کرد.

 وي كه نامش فاش نشده است، گفت: متاسفانه برخي از آهنگ هاي آگهي بازرگاني، و  تيتراژ برخي فيلمها و سريال ها، در کنار صحنه آرايي برخي برنامه ها، برگرفته از آئين‌ها و ملودي‌هاي گروههاي شيطان پرستي است.

نگارش در تاريخ یکشنبه هفتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |
نگارش در تاريخ یکشنبه هفتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |
تل آویو درگیر کابوس وحشتناک دستگیری ریگی یا...

ادعای جدید صهیونیست ها: ایران درصدد دستگیری مقامات ماست

به نظر می رسد، انتشار این اخبار از دو جهت قابل بررسی باشد؛ یکی اینکه صهیونیست ها در صدد ایجاد جنگ روانی جدیدی علیه ایران هستند تا با انتساب اعمالی که خود در آن خبره و شهره عالمند به ایران، مظلوم نمایی کرده و... و دوم اینکه سران جنایتکار این رژیم به واقع تحت تأثیر عملیات کم نظیر دستگاه اطلاعاتی ایران در دستگیری بی عیب و نقص ریگی قرار گرفته و...
سرویس بین الملل ـ  القدس العربی به نقل از رئیس دفتر مبارزه با تروریسم نخست وزیری رژیم صهیونیستی نوشت: اخبار دقیقی در دست داریم که نشان می دهد اعضای حزب الله لبنان و عوامل اطلاعاتی ایران در آمریکا و انگلیس مستقر شده اند تا مقامات اسرائیلی دیدار کننده از این دو کشور را دستگیر کنند!

به گزارش «تابناک» در ادامه این اخبار آمده است: دفتر نخست وزیری اسراییل از اتباعش خواسته به شدت مراقب خود باشند، زیرا افراد مورد اشاره، می توانند همه جا حضور داشته باشند و اگر یک اسرائیلی ربوده شود، معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار اوست!

روزنامه «جویش کرونیکل» ارگان رسانه ای یهودیان انگلیس نیز نوشت: مقامات انگلیسی درصدد هستند، قانون مبارزه با تروریسم و ربودن افراد در خاک بریتانیا را به گونه ای تغییر دهند که بیشتر مجازات در انتظار ربایندگان انسان به ویژه مقامات سیاسی ـ هرچند اکنون مقام رسمی نباشند ـ است.

این روزنامه ادامه داد: مقامات اسرائیلی از خیانت برخی اسرائیلی ها در تحویل اتباعشان به افراد حزب الله بیشتر از اتباع ایران و حزب الله نگران است.

هفته گذشته اعلام شد: سفر «اودی بن موحا» از افسران جنگ 33 روزه به انگلیس لغو شده و در پی آن، «ویلیام هیگ»، وزیر امور خارجه انگلیس در پیامی به مقامات اسرائیل تأکید کرد سفر مقامات اسرائیلی برای شرکت در نشست سالیانه سران احزاب بریتانیا کاملا تضمین شده و نگرانی از این بابت نیست.

به نظر می رسد، انتشار این اخبار از دو جهت قابل بررسی باشد؛ یکی اینکه صهیونیست ها در صدد ایجاد جنگ روانی جدیدی علیه ایران هستند تا با انتساب اعمالی که خود در آن خبره و شهره عالمند به ایران، مظلوم نمایی کرده و دست کم در جریان انتخابات آینده نمایندگان در آمریکا، بیشترین بهره برداری را داشته باشند و دوم آنکه سران جنایتکار این رژیم به واقع تحت تأثیر عملیات کم نظیر دستگاه اطلاعاتی ایران در دستگیری بی عیب و نقص ریگی قرار گرفته و این مسأله به کابوسی وحشتناک برای آنها تبدیل شده است.
 
نگارش در تاريخ یکشنبه هفتم آذر ۱۳۸۹ توسط امیر |

شارژ ایرانسل

فروشگاه اينترنتي ايران آرنا

دانلود